ULTRA for Astigmatism

ULTRA for Astigmatism

Zakřivení rohovky není důvodem, zříci se skvělého komfortu a pocitu svěžesti při používání kontaktních čoček Bausch + Lomb ULTRA. Typ Bausch + Lomb ULTRA for Astigmatism vám umožňuje nepřetržitý jasný pohled - a to až do noci.

Jasný pohled i za tmy

Nezvyklý komfort při nošení

Excelentní propustnost pro kyslík

Počet kontaktních čoček
Počet čočekCena za čočkuCena
Sféra
Cylindr
Osa
Zakřivení
Balení

Sféra (SPH / PWR)

Sférická hodnota, která je zde také nazývána Power (PWR), uvádí optický účinek kontaktních čoček každého oka v jednotce dioptrií. Sférické hodnoty (a veškeré další korekční hodnoty) naleznete ve vašem průkazu ke kontaktním čočkám a rovněž na balení kontaktních čoček. Při objednávání vždy prosím dbejte na znaménko: plus (+) znamená dalekozrakost a (-) značí krátkozrakost. Pokud není žádné znaménko uvedeno, jedná se zpravidla o plusové hodnoty.

Cylindr (CYL)

Cylindr je podíl astigmatismu v rámci ametropie. Cylindrická hodnota uvádí v dioptriích rozsah astigmatismu, který je třeba korigovat. Tato hodnota může být u každého oka různá. Při objednávání vždy prosím dbejte na znaménko plus (+) nebo (-). Pokud je cylindrická hodnota uvedena, vyžaduje vždy také uvedení osové hodnoty (A).

Osa (A)

Osa udává polohu astigmatismu, který je třeba korigovat. Uvádí se ve stupních 0°-180° bez znaménka. Osové hodnoty mohou být u každého oka různé. Osa se vždy uvádí ve spojení s cylindrickou hodnotou.

Základní křivka (BC)

Základní křivka uvádí ohyb zadní plochy kontaktních čoček a zajišťuje správné usazení (padnutí) kontaktní čočky.

ULTRA for Astigmatism

S torickými měsíčními čočkami Bausch + Lomb ULTRA for Astigmatism nabízí společnost Bausch + Lomb inovativní silikon-hydrogelové kontaktní čočky, a to i pro zákazníky se zakřivením rohovky (astigmatismem). Design OpticAlign umožňuje dlouhotrvající jasný pohled, a to i v komplikovaných situacích, jako je noční jízda autem. Dochází tak k redukci "svatozáří" kolem jasných světel a oslnění.


Kromě skvělého vidění si můžete u kontaktních čoček Bausch + Lomb ULTRA for Astigmatism užívat také skvělého a svěžího pocitu při nošení čoček. Hlavní výhodou je materiál Samfilcon A, který se vyrábí moderními postupy. Zajišťuje také neobyčejně vysokou propustnost pro kyslík 114 Dk/t (při -3,0 dpt).


U skupiny čoček Bausch + Lomb ULTRA se používá technologie Moisture-Seal. Smáčecí prostředek z polyvinylpyrrolidonu (zkráceně: PVP) funguje dlouho jako zásobník vlhkosti. Vysoký podíl vlhkosti čoček v rozmezí až 95 procent zůstává zachován i po 16 hodinách doby nošení. Technologie Moisture-Seal dále zajišťuje, aby se zde tvořilo daleko méně usazenin. A vy si můžete užívat dlouho trvajícího komfortu při nošení čoček a skvělého výhledu.

Návod k použití

Dodržujte prosím Návod k použití pro bezpečné zacházení s vašimi kontaktními čočkami v souladu s jejich určením.

ZnačkaUltra
Vlastnosti
 • ZnačkaUltra
 • VýrobceBausch & Lomb
 • Doba nošeníměsíční čočky
 • Typ kontaktních čočektorické čočky
 • Obsah vody46 %
 • Propustnost kyslíku116 Dk/t (při -3,0 dpt)
 • Průměr čočky14.5 mm
 • Materiál čočeksamfilcon A
 • Manipulační zbarveníano
 • UV ochranane
 • Doba životnosti po otevření30 Dny