Kontaktní čočky

Z našeho velkého výběru kontaktních čoček si můžete objednat pohodlně online a nechat si je doručit až domů.

Kontaktní čočky

*15% slevový kód POLARIZACNI15 platí pouze na e-shopu (fielmann.cz) do 10.06.2024 - na polarizační sluneční brýle (bez dioptrií) od minimální hodnoty objednávky 1.200 Kč Slevový kód nelze uplatnit na již uskutečněné objednávky, nelze jej kombinovat s jinými slevami a je nepřenosný.  V případě výměny nebo vrácení nárok na slevu zaniká.

Značkové kontaktní čočky a prostředky na péči o ně u společnosti Fielmann.

Hrajete fotbal, lezete po skalách, plachtíte po světových oceánech nebo si chcete jen nasadit v kině 3D brýle? U těchto a mnoha dalších druhů sportů a volnočasových aktivit jsou kontaktní čočky atraktivním doplněním či alternativou k vašim brýlím.
Existují však i povolání, ve kterých je vždy třeba dát přednost kontaktním čočkám před brýlemi. Představte si, že jste kuchař a stojíte u sporáku. Vaše brýle jsou neustále zamlženy od páry nebo postříkány tukem. Rovněž pro požárníky, chirurgy a pracovníky silniční výstavby jsou kontaktní čočky jasnou výhodou! Kontaktní čočky nabízejí z hlediska ostrého vidění často podobný komfort jako individuálně vyrobené brýle. A to nezávisle na tom, kolik máte dioptrií. Kromě toho kontaktní čočky zaručují ostré vidění i v okrajových částech.

Vyhledejte nejbližší pobočku Fielmann

Jsou pro vás kontaktní čočky tou správnou volbou?

Dnes lze téměř všechny druhy ametropie upravit pomocí kontaktních čoček. Pomocí sférických kontaktních čoček dochází ke korekci krátkozrakosti a dalekozrakosti. Torické kontaktní čočky umožňují dokonce korekci zakřivení ploch rohovky (astigmatismu). Multifokální čočky, kterým se říká také multifokální kontaktní čočky, jsou vhodné v druhé půlce života jako doplnění k brýlím s multifokálními čočkami.

Nezávisle na tom, zda nosíte kontaktní čočky stále nebo je používáte pouze jako doplnění k vašim brýlím - první kroky při získání nových čoček musejí vést ke kompetentnímu specialistovi na kontaktní čočky. Ten stanoví počet vašich dioptrií, poradí vám při výběru konkrétního produktu a kontaktní čočky vám upraví přímo na míru.

Vyhledejte nejbližšího specialistu na kontaktní čočky Fielmann

Objednejte si kontaktní čočky a prostředky na péči o ně online

Objednávejte online a kdy chcete:
Fielmann nabízí svým zákazníkům, kteří využívají služeb v oblasti kontaktních čoček, pohodlnou možnost jejich přiobjednání online - a to pomocí počítače, tabletu nebo aplikace.

Jaké kontaktní čočky jsou pro vás nejvhodnější?

Výběr vhodných kontaktních čoček pro vaše potřeby předpokládá odbornou konzultaci kontaktních čoček kompetentním optometristou. Dalšími důležitými kritérii jsou vlastnosti vašich očí a slzného filmu, které jsou stejně důležité jako to, jak vypadá váš běžný pracovní den a vaše volnočasové aktivity.
Při aplikaci kontaktních čoček lze přesně určit, jaké čočky se k vašim očím nejlépe hodí a je možné optimálně korigovat vaši refrakční vadu. Při výběru kontaktních čoček vám naši optometristé rádi nezávazně poradí.

Vyhledejte specialistu na kontaktní čočky Fielmann ve vaší blízkosti

Jaké druhy kontaktních čoček vlastně existují?

Druhy čoček dělíme na měkké a tvarově stabilní kontaktní čočky. Dále existují speciální druhy kontaktních čoček, jako jsou multifokální čočky (multifokální čočky), torické a barevné kontaktní čočky. Měkké kontaktní čočky je možné formovat ve všech směrech a jejich průměr je větší než u tvarově stabilních kontaktních čoček. Jsou velice přiléhavé a dobře se oku přizpůsobí, proto měkké čočky při nošení téměř necítíte. A tedy i proces přivykání je většinou kratší než u tvarově stabilních kontaktních čoček.

Tvarově stabilní kontaktní čočky jsou menší než měkké kontaktní čočky. Při nošení jsou pocitově "tvrdší". Tak je doba nutná k přivyknutí na ně většinou delší než je tomu u měkkých kontaktních čoček, ale ty "tvrdé" zase nabízejí výhodu kvalitního zásobování oka kyslíkem.

Multifokální čočky je možné používat ke korekci presbyopie jako doplnění k brýlím s multifokálními čočkami. Jak již napovídá jejich název, zajišťují víceohniskové čočky zřetelné vidění ve více směrech - tedy i do různých vzdáleností. Proto se jim říká také progresivní či multifokální čočky.

Více o multifokálních čočkách

Torické kontaktní čočky umožňují korekci zakřivení ploch rohovky (astigmatismu). Jsou k dostání jako měkké nebo tvrdé kontaktní čočky, a také jako jednodenní či měsíční čočky.

Více o torických kontaktních čočkách

Hollywood objevil barevné kontaktní čočky jako speciální efekt již daleko dříve a udělal z nich úspěšný trend. Dnes nejsou barevné kontaktní čočky chloubou pouze VIP osob. Kdo chce změnit barvu svých očí, může to udělat během několika málo sekund.

Správná péče o vaše kontaktní čočky je obzvláště důležitá

U kontaktních čoček by se nikdy nemělo zapomínat na hygienu. Aby se na povrchu čočky neukládaly žádné částečky nečistot nebo zbytky slz, je řádná péče o kontaktní čočky velice důležitá! Čím častěji se kontaktní čočky vyměňují, tím méně se o ně musíte starat. Naši experti na kontaktní čočky vám rádi doporučí vhodné prostředky na jejich ošetření.

Více o prostředcích na péči o kontaktní čočky

Více o správné péči o kontaktní čočky

Zaručeně cenově výhodně: značkové kontaktní čočky od společnosti Fielmann

Fielmann má na skladě kontaktní čočky velkých značek a jiných známých výrobců za garantovaně nízké ceny. Záruka vrácení peněz (Záruka nejnižší ceny) od společnosti Fielmann vám dává jistotu, že nebudete nikdy nakupovat příliš draze.

Více o značkách kontaktních čoček společnosti Fielmann

Vyhledejte nejbližšího specialistu na kontaktní čočky Fielmann