Multifokální brýle: Fielmann – Nechte váš pohled plynule klouzat mezi vzdálenostmi!

„Kde jsou zase moje brýle...?“ Je vám tato otázka povědomá? Mnichovský komik Karl Valentin odpovídá v jedné rozhlasové hře takto: „Brýle se bez brýlí špatně hledají!“

Ten, kdo potřebuje brýle na čtení a brýle na dálku, hledá často oboje dvoje. Od smrti Valentina v roce 1948 uplynulo ještě dalších více jak deset let, než byly vyvinuty první brýle s multifokálními čočkami. Dnes můžete pomocí jedněch brýlí vyřešit hned tři problémy najednou: brýle s multifokálními čočkami zajistí korekci vaší  krátkozrakosti, slouží při  presbyopii jako brýle na čtení a vše vidíte zcela jasně a ostře i v přechodné vzdálenosti - například při práci za vaším psacím stolem.

To znamená: s multifokálními brýlemi poznáte vašeho šéfa na konci chodby, můžete se dívat do očí vašemu obchodnímu partnerovi u konferenčního stolu a zároveň si můžete přečíst návrh smlouvy, aniž byste museli brýle měnit. Brýle s multifokálními čočkami jsou tedy brýle pro všechny příležitosti a na všechny vzdálenosti. To by se Karlu Valentinovi líbilo!

Multifokální čočka: jasný pohled do všech vzdáleností

Optici označují brýle s multifokálními čočkami také jako "progresivní brýle", protože tyto brýle jedinou čočkou korigují několik vad zraku najednou. Znamená to asi následující: Pokud se podíváte směrem nahoru, vidíte pomocí multifokálních brýlí ostře do dálky, pokud se podíváte dolů, vidíte ostře na blízko.

Moderní výrobní metody zajišťují, že jsou neostré oblasti na okrajích multifokálních čoček nepatrné. Většina zákazníků si jich ani nepovšimne a vyrovná je intuitivně pootočením hlavy. Brýle s multifokálními čočkami podléhají náročnému výrobnímu procesu: do povrchu multifokální čočky se díky speciálnímu zakřivení jejího povrchu zapracuje velké množství různých korekčních hodnot.

Brýle na čtení

Koupit nyní online

Objednejte si nyní jednoohniskové brýle na čtení online: stačí si vybrat obrubu a přidat čočky s potřebnými dioptriemi. Pohodlně vám je doručíme na požadovanou adresu.