Prostředky na péči o kontaktní čočky

Prostředky na péči o kontaktní čočky

( 6 )

Prostředky pro péči o kontaktní čočky

Ať už používáte jakoukoliv značku, typ nebo model kontaktních čoček, neobejdete se bez čistícího roztoku. Jedinou výjimkou jsou jednodenní čočky, které ihned po vyjmutí z oka vyhodíte, v ostatních případech je roztok na kontaktní čočky zkrátka nepostradatelný. Takzvaná voda na kontaktní čočky nejen udržuje původní vlastnosti, ale také čistí a dezinfikuje, čímž  chrání vaše oči před infekcí.

Existuje hned několik typů roztoků, přičemž nejčastěji používaný je tzv. all-in-one (víceúčelový), který poskytuje všechny zmíněné funkce. Dalším druhem je například roztok založený na peroxidu vodíku používaný alergiky, kteří nesnesou některé ze složek univerzálních roztoků. Tady ale kritéria výběru zdaleka nekončí.

Roztok na kontaktní čočky je potřeba vybírat také podle toho, jaký typ čoček nosíte. Máte tvrdé, nebo měkké čočky? Tento aspekt je velmi důležitý, protože nesprávně zvolený produkt by mohl materiál čoček poškodit. V neposlední řadě existují také hydratační roztoky, které se kapou přímo do očí namísto vlévání do pouzdra.

Jak můžete sami vidět, vybrat roztok na čočky může být komplikovanější, než by se na první pohled mohlo zdálo, proto jsme v tomto článku přinesli základní přehled, který by vám měl pomoci s výběrem toho správného typu roztoku a rozptýlit vaše případné pochybnosti. Pokud byste si i přesto nebyli jisti s výběrem, stačí navštívit některou z poboček Fielmann, kde vám ochotně poradí naši zkušení optometristé.

Proč používat roztok na kontaktní čočky?

Jak již bylo nastíněno v úvodu, hygiena a údržba kontaktních čoček je klíčová pro zachování jejich maximální životnosti a nejlepších vlastností, ale také k udržení vašeho zdraví. Na čočkách se při jejich používání usazují nečistoty, a ty je třeba odstranit, protože mohou nošení značně znepříjemnit. Například prachové částice na vnější straně čočky mohou při mrkání způsobovat nepříjemné  tření mezi čočkou a víčkem.

Další z funkcí roztoku je dezinfekce. Při nošení čoček se nevyhnete kontaktu s bakteriemi, mimo jiné i při jejich aplikaci a vyjímání. Pokud je po dlouhou dobu nedezinfikujete, bakterie se rozmnoží a mohou následně způsobit nepříjemnou infekci. Nemusíte se ale obávat, při správném dodržování hygieny žádné nebezpečí nehrozí – roztok čočky vyčistí a připraví na další použití.

Více o správné péči o kontaktní čočky

Jaké typy prostředků na péči o kontaktní čočky u nás seženete?

Na našich pobočkách i e-shopu nabízíme celou řadu značek, typů a balení roztoků, takže určitě najdete přesně ten, který se skvěle hodí pro vaše potřeby. Ať už používáte měkké, nebo tvrdé kontaktní čočky, v nabídce máme vhodný přípravek pro udržení jejich hygieny. Pokud byste si nebyli jistí, který roztok vybrat, nebojte se obrátit na naše specialisty.

Dalším kritériem výběru je objem lahvičky,  ten záleží víceméně pouze na vaší preferenci. Roztok na kontaktní čočky 100 ml se může hodit například při cestování, protože větší by v kufru zabíral zbytečně moc místa. Pokud ale hledáte balení výhradně pro domácí použití, roztok na kontaktní čočky 500 ml bude lepší variantou,  a to i vzhledem k tomu, že je cenově výhodnější.

Jak již bylo zmíněno, v nabídce máme také hydratační roztok na kontaktní čočky v podobě kapek, které aplikujete přímo do oka. Může se hodit v případě, že se nacházíte v místnosti se suchým vzduchem, nebo při práci na počítači, kdy se oči rychle unavují. Stačí jen pár kapek a vy znovu pocítíte příjemnou svěžest a vlhkost.

Jaký typ roztoku na kontaktní čočky potřebuji?

Kontaktní čočky jsou vyráběny z různých materiálů, proto neexistuje žádný univerzální roztok, který by  byl vhodný pro všechny druhy. Některé roztoky jsou určeny pouze pro měkké čočky, jiné zase pro ty tvrdé. Ačkoli existují i roztoky pro oba typy, obvykle se nejedná o univerzální řešení, protože jim chybí například funkce odstranění proteinů.

Dále záleží i na materiálu, ze kterého jsou čočky vyrobeny, protože  nevhodně vybraný roztok by mohl kontaktní čočky poleptat a zbavit je vlastností zaručujících ostré vidění. Nezapomínejme také na možnost alergií. Složení roztoku na kontaktní čočky je vždy uvedeno na zadní straně balení,  ale i tak, kdo z nás i může být jistý, že třeba není alergický na takový aminomethylpropanol, když roztok, který ho obsahuje, nikdy nepoužíval?

Při prvním nákupu může být rozhodování složité, ale rozhodně se nemáte čeho bát. Navštivte některou z našich poboček, kde vám ochotně poradí naši optometristé nejen s výběrem roztoku, ale i samotných kontaktních čoček. Oba produkty si můžete na místě vyzkoušet, abyste se ujistili, že vám skutečně vyhovují. Koupit roztok pro kontaktní čočky nikdy nebylo jednodušší a bezpečnější. 

Fielmann jako záruka

Pokud se u nás rozhodnete nakoupit, budeme se snažit, abyste byli maximálně spokojeni.  Proto nabízíme mimo naší Tříleté záruky také další výhody, aby byla vaše zkušenost s nákupem u nás co nejpříjemnější. Pro společnost Fielmann je každý zákazník na prvním místě.

Více o Třileté záruce

Záruka spokojenosti

Možná vám i nyní připadá, že vybrat roztok na kontaktní čočky není zase tak snadné. Pokud by se náhodou stalo, že koupíte nevhodný produkt a nebudete s ním 100% spokojeni, můžete kdykoliv přijít na některou z našich poboček a problém společně vyřešíme, například výměnou zboží za jiné, nebo vrácením peněz.

Více oZáruce spokojenosti

Záruka vrácení peněz

Součástí filozofie společnosti Fielmann je poskytnout kvalitní pomůcky pro korekci zraku úplně každému, a proto se snažíme všechny produkty nabízet za nejnižší cenu na trhu. Může se ale stát, že po nákupu najdete stejné zboží u konkurence za nižší cenu. Pokud k tomu dojde do 6 týdnů od pořízení, přijďte na kteroukoliv z našich poboček a my vám vrátíme celou kupní cenu.

Více oZáruce vrácení peněz