Jaké brýle se ke mně hodí?

Nezáleží na tom, zda si budete brýle pořizovat prvně v životě, zda chcete nahradit svůj původní model nebo chcete prostě vypadat lépe - hlavní je, abyste se ve svých brýlích cítili skutečně dobře. Mnoho zákazníků si před nákupem klade zásadní otázku "Jaké brýle se ke mně hodí?" Pomocí našeho průvodce zjistíte, jaké obruby se hodí k jakému typu obličeje a na jaké věci byste si při výběru brýlí měli dát pozor.

Tak naleznete brýle, které vám sluší

Každý, kdo si někdy zkoušel různé typy brýlí ví, že některé modely na něm vypadají prostě lépe, než jiné. Na čem zde záleží? Jak poznáte, které brýle se pro určitý typ obličeje hodí lépe než jiné?

Zda se k vám určité brýle hodí, ovlivňuje více faktorů. Jedním z nejdůležitějších je souhra mezi tvarem obličeje a tvarem obrub. Níže naleznete podrobný návod, který vám pomůže zorientovat se v tom, které brýle se hodí k tvaru vašeho obličeje. Při hledání toho správného tvaru pro vás mějte na paměti následující:

  • Velikost obličeje: velikost vašeho obličeje má vliv na to, zda vám určité brýle sluší či nikoliv. Pokud jsou brýle v poměru k obličeji příliš velké, působí příliš dominantním dojmem, a jsou-li naopak příliš malé, také to není ono.

  • Barva vlasů a očí: při výběru barvy obruby brýlí berte v úvahu barvu vlasů a očí jejich nositele. Světlé vlasy a modré oči se například dobře hodí ke světlým obrubám, jako jsou stříbrná nebo bílá, zatímco tmavé vlasy a hnědé oči harmonizují s tmavšími barvami, jako jsou černá nebo hnědá.

  • Způsob používání: potřebujete sportovní, robustní brýle pro aktivní všední den, model na obchodní jednání nebo elegantní obroučky, které se budou hodit k vašim večerním šatům? Případně si můžete vybrat i více brýlí najednou a zvolit si dle dané události vhodný model.

  • Osobní styl: vezměte v úvahu i váš styl oblékání, doplňků, váš účes apod., aby brýle skvěle ladily s vaším celkovým dojmem.

  • Kvalita zraku: i brýlové čočky musejí odpovídat vašim potřebám a požadavkům. Nejprve je třeba přesně změřit váš zrak. Následně zvolíme brýlové čočky přesně dle vašich potřeb a naši optometristé vám je přesně vycentrují. Na závěr vám brýle přizpůsobíme dle vašeho individuálního tvaru obličeje a hlavy, aby se vám s nimi dobře dívalo a pohodlně se vám nosily.

Jaké brýle se hodí ke tvaru mého obličeje?

Pokud si klademe otázku, jaké brýle se hodí k vašemu tvaru obličeje, je třeba dodržovat jednu důležitou zásadu - tvar obrub by měl být v konstrastu k obrysům obličeje. Tím dosáhnete celkového vyrovnaného a harmonického dojmu.

Jednoduše řečeno, ke kulatému tvaru obličeje se hodí spíše hranaté brýle, zatímco lidem s hranatým obličejem sluší více kulaté tvary brýlí. Ale jak je to v případě oválného obličeje nebo obličeje ve tvaru srdce či lichoběžníku? A k jakému obličeji se hodí nápadné brýle v motýlím stylu či pilotky?

Všechny odpovědi vám poskytne podrobný průvodce níže a pomůže vám vybrat vhodné brýle pro každý tvar obličej, takové brýle, které vám skvěle padnou.