Dámské brýle

Který styl se vám líbí nejvíc? Nechte se inspirovat naším širokým výběrem dámských brýlí. Našli jste váš příští oblíbený model? Kupte si jej jednoduše online: vyberte si obrubu, přidejte jednoohniskové čočky a nechte si brýle pohodlně doručit – s dopravou zdarma!

Dámské brýle

( 2785 )
Strana 1 z 140

Brýle pro dámy - jasný pohled s módními či klasickými modely

Kulaté či hranaté, ležérní nebo elegantní - v optice Fielmann naleznete mnoho módních dámských brýlí všech tvarů, barev i materiálů. Nechte se inspirovat a užívejte si náš komplexní servis – od první zkoušky až po zhotovení vašich nových brýlí. V našich pobočkách získáte také přehled o aktuálních trendech, modelech vhodných pro vás i technických novinkách.

Ty pravé brýle pro dámy -  rozhodně ve Fielmann

Patříte k ženám, které pravidelně obměňují své brýle? Nebo se na nás obracíte s výrobou vašich úplně prvních brýlí? Ať už jedno nebo druhé, můžete si být jistá, že v optice Fielmann naleznete prvotřídní kvalitu, odborně vám poradíme a vybírat můžete z modelů, které citlivě odráží nejnovější módní trendy. Věděli jste, že v každé pobočce Fielmann na vás čeká více než 2 000 různých brýlových obrub? Ještě větší výběr vám pak nabízí náš e-shop.

Elegantní brýle pro ženy je u nás možné vybírat v různých cenových hladinách, od těch zcela zdarma z kolekce Zero až po exkluzivní brýlové obruby známých značek. Potřebujete jednoohniskové brýle pro vaši práci, volný čas nebo sportovní aktivity nebo plánujete přejít na individuálně upravené Multifokální brýle? Společně s našimi optiky a optometristy naleznete vždy to nejlepší řešení pro vás, tak, aby byla zohledněna všechna vaše přání a potřeby.

Krok za krokem k vašim oblíbeným brýlím

Moderní brýle jsou stejně tak rozmanité, jako ženy, které je nosí. Tuto rozmanitost zohledňujeme při výrobě našich brýlí, tak aby náš sortiment odpovídal individuálním potřebám každé naší zákaznice. Při výběru vhodné brýlové obruby jsou kromě její šířky, výšky a velikosti, důležité také barva a především tvar brýlové obruby. Rovněž je třeba vzít v úvahu jak hmotnost brýlí, tak i váš pocit, když se obruby dotknete.

Pokud si kladně odpovíte na všechny níže uvedené otázky, pak brýle, co jste si vybrala představují ten správný výběr pro vás.

  • Neruší mne při pohledu dopředu okraje brýlí?

  • Hodí se brýle k mému celkovému stylu a cítím se v nich dobře?

  • Budou se mi brýlové obruby líbit i po delší době?

  • Umím si představit, že nosím tyto brýle celý den?

  • Jsou dané brýlové obruby vhodné i dle mých finančních možností?

Jaké brýlové obruby se hodí k jakému tvaru obličeje?

Brýlová obruba lemuje vaše oční partie stejně jako rám lemuje obraz. Možná jste si již všimla, že některé sluneční brýle se k rysům vašeho obličeje hodí lépe než jiné. Stejně to platí i pro brýle, které jsou určeny ke korekci vady vidění. Jaké obruby lichotí vašemu tvaru obličeje ? Tento přehled slouží k základní orientaci:

Hranatý tvar obličeje Máte výrazné rysy?

Jsou vaše tváře, čelo i brada přibližně stejně široké? Pro hranatý obličej je nejlepší brýlová obruba, která díky svému zaoblení podpoří harmonický dojem. Kulaté a oválné čočky vám propůjčí měkčí výraz. Vhodné jsou pro vás také pilotky a brýlové obruby tvaru motýlích křídel.

Kulatý tvar obličeje

Je celý váš obličej jemně zaoblený? Jsou všechny části vašeho obličeje tvarovány rovnoměrně? Hranaté dámské brýle rysy vašeho obličeje opticky protáhnou a zajistí výraznější kontury. Stejnou funkci splní také úzké rámečky.

Obličej ve tvaru srdce

Máte širší čelo, výrazné lícní kosti a do špičky se sbíhající bradu? Váš obličej ve tvaru srdce ladí s téměř všemi tvary brýlí. Hranaté obruby zvýrazňují, zatímco kulatá či oválná skla zajišťují optickou rovnováhu. K obličeji ve tvaru srdce se příliš nehodí výrazné barvy či mohutné brýlové obruby.

Oválný tvar obličeje

Charakterizují váš obličej vyvážené proporce? Brada a čelo působí úzkým dojmem, lícní kosti jsou výraznější? Pokud máte oválný tvar obličeje, můžete sáhnout téměř po každém typu brýlových obrub. Kulaté či hranaté, minimalistické nebo extravagantní – vyzkoušejte si různé typy brýlí, jak se vám libo a najděte váš oblíbený model. Samozřejmě nesmějí být brýle ani příliš velké, ani příliš malé. Pouze úzké obruby nejsou až tolik vhodné, protože oválný tvar obličeje opticky ještě více prodlužují.

Dámské brýle a doplňky - vše na jednom místě

U nás koupíte, kromě brýlí pro dámy, také vhodné a praktické doplňky. Kvalitní pouzdra na brýle od společnosti Fielmann bezpečně ochrání vaše dámské sluneční či dioptrické brýle. Rovněž pokud  sháníte kontaktní čočky, jste u nás na správné adrese. Nezáleží na tom, zda ráda objevujete nové trendy nebo hledáte osvědčenou klasiku - Fielmann je vaším optikem pro módní brýle vhodné pro nejrůznější příležitosti.