Bezpečná ochrana proti UV záření!

Slunce je zdrojem energie pro celou naši planetu, na teplých slunečních paprscích závisí veškerý náš život.

Slunce má i však své stinné stránky, každý, kdo se dostane příliš blízko k jeho sálajícímu žáru, shoří. Jeho ultrafialové paprsky - takzvané UV záření - může způsobovat i rakovinu. Každý, kdo se příliš dlouho vystavuje slunci, má ke stáru vysušenou a vrásčitou pokožku. Vyznavači slunce vypadají díky poškození kůže, jejímu přesušení a tvorbě pigmentových skvrn daleko starší, než ve skutečnosti jsou.

Trpí nejen pokožka, ale také oči, které pokud jsou vystaveny slunci zcela bez ochrany tak pálí a bolí, slzí a rychle vysychají. Jestliže jste dlouho vystavěni intenzivním slunečním paprskům, můžete si přivodit zánět očí, spojivek nebo rohovky. V tom nejhorším případě se může oko i trvale poškodit - poškodí se buňky sítnice, čočka se zakalí a vznikne Šedý zákal – a zvyšuje se tak i nebezpečí onemocnění rakovinou v oblasti oka. Chraňte vaše oči: používejte sluneční brýle se zaručenou UV ochranou!

UV ochrana je povinností!

Kvalitní sluneční brýle s UV ochranou jsou prostě základ. I ve stínu působí sluneční paprsky až z 90 %. Odrazy na vodní hladině, na písečné pláži nebo od bílého papíru při čtení v přírodě, zvyšují toto zatížení o dalších 70%. Ani při zatažené obloze není možné intenzitu slunečního záření podceňovat.

Obzvláště škodlivé jsou sluneční paprsky ve vysokých horách a na plážích u moře. Sníh a vodní plochy mnohonásobně zvyšují účinky slunečního záření. Během slunečních dní a v jižních oblastech byste měli používat vždy kvalitní sluneční brýle.