Ochrana proti oslnění: Fielmann. Nalezněte správný odstín – ale nikdy bez UV ochrany!

Kde je hodně světla, je i stín. Pro zdravé oči není hra stínů a světel žádný problém. Pro ochranu našich očí jsou zornice mistry rychlého přizpůsobení.


Za světla se naše zornice v závislosti na intenzitě zúží do malé tečky. Za tmy se naopak rozšíří, aby mohly co nejeefektivněji přijímat světlo.
Ale pozor! Tmavé brýlové čočky samy o sobě nechrání před UV paprsky!

Jděte na jistotu!

Se slunečními brýlemi Fielmann máte vždy jistotu: všechny sluneční brýle, které Fielmann nabízí, mají označení CE a odpovídají také normě ČSN EN ISO 12312-1 a Vyhlášce OOP (EU) 2016/425. Fielmann testuje ve vlastních laboratořích propustnost, vhodnost k užívání v silničním provozu a ochranu před UV zářením.

Od nenápadného po výstřední – vyberte si ten správný stupeň zabarvení!

Výrobci používají pro ochranu očí spotřebitele před škodlivými UV paprsky speciální, UV absorbující materiály čoček nebo aplikují vrstvu pohlcující UV záření přímo na brýlovou čočku. Nejen sluneční brýle, ale i dioptrické čočky lze opatřit neviditelnou ochrannou vrstvou. Ostatně: I UV záření je neviditelné!

Zabarvení brýlových čoček redukuje světlo, které jinak oslňuje. Stejně jako jsou rozdíly ve světelných poměrech – od svítání za zimního rána až po zářící sluneční svit letního poledne – existují i rozdíly ve vhodném stupni zabarvení u slunečních brýlí. Není slunečních brýlí, které by byly otpimální za všech světelných poměrů.

Dvoje brýle v jednom!

Se samozabarvovacími brýlemi jste optimálně chráněni ve většině případů: Samy se přizpůsobují světelným podmínkám, chrání před škodlivými UV paprsky a zároveň je lze vybavit potřebnými dioptiremi.

Čočky slunečních brýlí: Fielmann.

Ostatně: Propustnost světla – takzvaný supeň transmise čoček – závisí na odrazech a reflexi na povrchu čoček. Proto se u slunečních brýlí doporučuje antireflexní vrstva. Nechte si poradit ohledně antireflexních a dalších povrchových úprav v naší pobočce Fielmann.

Všeobecně tedy platí: Čím světlejší je okolí, tím vyšší by měla být zvolená kategorie filtru. Létem vás bezpečně provedou ne ty nejtmavší brýle, nýbrž sluneční brýle s kvalitními skly, vhodným stupněm zabarvení a garantovanou ochranou před UV zářením a oslněním. Špatná UV ochrana vaším očím škodí! Naši optici vám pomohou s výběrem vhodných brýlových čoček.

Oči na šťopkách v silničním provozu!

Rozlišujeme mezi brýlovými čočkami vhodnými do běžného provozu a nočního řízení. Kdo nosí sluneční brýle při řízení auta, měl by se ujistit, zda jsou čočky jeho brýlí schváleny do silničního provozu. Pokud ovlivňují vnímání barev, zkreslují spolu s tím i správné vnímání barev na semaforu, či brzdových světel. Nejpřesněji zachovávají barvy čočky v hnědém, šedém a zeleném zabarvení.

Sluneční brýle: Fielmann.

Můžete si vybrat mezi kovem, titanem, acetátem, plastem a dalšími materiály pro obrubu vašich slunečních brýlí. V našich pobočkách najdete ty pravé sluneční brýle právě pro vás: klasiky jako jsou Pilotní brýle, retro brýle jako z plakátu, v nerdovském nebo sportovním designu – Fielmann má velký výběr! Toužíte po kontrastu nebo chcete vědomě narušit symetrii vašeho obličeje? Je dovoleno vše, co se vám líbí! Nechte si poradit v naší pobočce.