Vyjmutí kontaktních čoček snadno a bezpečně

Kontaktní čočky nabízejí větší volnost pohybu, ostřejší vidění a obvykle i přesnější korekci refrakčních vad než brýle. Mnoho lidí má však obavy z manipulace s nimi, například z nasazování nebo vyndávání kontaktních čoček. Nasazování kontaktních čoček i vyndávání kontaktních čoček vyžaduje znalost správných postupů a trochu cviku. Postupem času nositelé čoček už nemívají problém dotýkat se oka, i když se jim nasazování kontaktních čoček ne vždy snadno daří. V tomto článku najdete návod i odkaz na video, jak krok za krokem vyndat měkké nebo tvrdé kontaktní čočky, aby to i pro vás bylo snadné. Nabídneme vám také tipy na čištění a péči o ně.

Jak vyjmout měkké kontaktní čočky – krok za krokem

Měkké kontaktní čočky jsou pružné a absorbují velké množství vlhkosti, díky tomu se mohou dokonale přizpůsobí oku a při nošení je téměř necítíte. Zejména sportovci a aktivní lidé si měkké čočky oblíbili, protože si na ně snadno zvyknou, a také proto, že poskytují vyšší komfort nošení.

Hlavní výhodou jednodenních čoček je zajištění maximální hygieny při nošení. Na konci dne můžete tento typ jednoduše vyhodit a druhý den ráno sáhnout po nových čočkách. V tomto průvodci vás krok za krokem seznámíme s tím, jak snadno vyjmout měkké kontaktní čočky.