Kancelářské Brýle Fielmann – pro přehled v kanceláři!

Pracujete soustředěně na počítači a najednou se otevřou dveře a vy nevíte: je to zákazník či kolega? Nebo dokonce šéf? Nejpozději v okamžiku, kdy to nezjistíte ihned, potřebujete na pracovišti kancelářské brýle.

Všední den v kanceláři je výzvou pro náš zrak! Již práce u monitoru počítače je dost náročná sama o sobě, ale chcete se také trefit do koše na odpadky, zvolit číslo na vašem telefonu, přečíst nápis na pořadači a udržovat si přehled o přítomnosti vašich kolegů za psacím stolem. S kancelářskými brýlemi máte vždy přehled o životě v kanceláři!

Kancelářské brýle se nazývají také brýle na krátké vzdálenosti. Oba pojmy jsou správné, protože vidění v místnosti - tedy v bezprostřední vzdálenosti - je díky těmto brýlím daleko příjemnější. S těmito brýlemi můžete dokonce i číst. Jedná se o brýle s multifokálními čočkami, které kombinují střední a krátké vzdálenosti, a to až do tří metrů.

Správné brýle do kanceláře - ale ne na řízení auta!

Pokud chcete dobře vidět za "horizont", nejsou kancelářské brýle vůbec vhodné. Většina kanceláří v České republice není však o mnoho větší než běžný obývací pokoj. "Horizontem" je stěna na protější straně místnosti. Brýle na dálku tedy potřebovat nebudete - snad pouze v případech, pokud by byla vaše kancelář velká jako výrobní hala. Abyste viděli objekty ze všech vzdáleností stejně ostře, budete potřebovat brýle s multifokálními čočkami.

Více o brýlích s multifokálními čočkami

Rozdíl mezi brýlemi určenými pro pracovní prostředí a kancelářskými brýlemi

U brýlí určených pro pracovní prostředí, kterým se hovorově říká také „Brýle do kanceláře“ se rozlišují brýle s jednoohniskovými a multifokálními čočkami. S přibývajícím věkem vede zhoršená akomodace oka k tomu, že se oblast ostrého vidění stále zmenšuje. Na začátku vyššího věku většinou na pracovišti stačí speciálně upravené jednoohniskové brýle, nejpohodlnější variantou pro používání v kanceláři nebo za psacím stolem doma jsou však kancelářské čočky přizpůsobené denním činnostem.

Díky upraveným čočkám vidíte ostře nejen v bezprostřední blízkosti, ale také do větší vzdálenosti. Do jaké vzdálenosti můžete ještě vidět ostře s jednoohniskovými čočkami (brýle na čtení) nebo s multifokálními čočkami (kancelářské čočky), záleží na akomodaci vašeho oka a na jeho individuálních hodnotách. Optometristé a optici společnosti Fielmann vám rádi vysvětlí rozdíly mezi různými brýlemi používanými na pracovišti. Kontaktujte nás!

Více o brýlích na čtení

Kancelářské čočky pro vaše individuální potřeby při práci v kanceláři!

Pokud se často stýkáte s lidmi, sedíte převážně u konferenčních stolů nebo pokud intenzivně spolupracujete s vašimi kolegy za psacím stolem, potřebujete jiné kancelářské čočky než kolegové, kteří pracují převážně u monitoru počítače. Při výběru kancelářských čoček hraje roli nejen kondice vašeho zraku, ale také vaše osobní potřeby na pracovišti.

Kancelářské čočky se odlišují různými "přídavky na blízko". Pokud optometrista hovoří o přídavku na blízko nebo o adici, myslí tím rozdíl mezi hodnotami dioptrií potřebných na dálku a na blízko. Přitom zde jde pouze o „prodloužení” zorného pole.

V optice Fielmann nakupujete bez rizika!

Záruka spokojenosti

V optice Fielmann kupujete kancelářské brýle zcela bez rizika: pokud vaše nové kancelářské brýle nesplňují vaše očekávání, vyměníme je, nebo je přijmeme zpět a vrátíme vám kupní cenu. Kdykoli.