Sluneční brýle

Módní styly pro letní mistrovství Evropy

Pro ideální výhled na každý zápas: Slunečními brýle, se kterými si skvěle užijete napínavé sluncem zalité okamžiky mistrovství Evropy – se 100% UV ochranou.

Sluneční brýle

Sluneční brýle Fielmann pod lupou

Konec módního barbarství

Jak jednou pronesl Jack Nicholson: „Se svými slunečními brýlemi jsem Jack Nicholson. Bez nich jsem jen 60letý tlusťoch.“ Tomu notuje i jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších světových módních návrhářů Karl Lagerfeld, který tvrdí, že „sluneční brýle jsou jako oční stíny: vypadáte v nich mladší a hezčí.“

Nedá se svítit, sluneční brýle už dávno nejsou jen praktickým artefaktem, který chrání náš zrak před slunečním zářením. Dnes už je řeč o důležitém módním doplňku, který mnohdy bývá součástí osobního stylu vypovídajícího leccos o našem vkusu. A kdo by snad váhal, tomu postačí vybavit si slavné fotografie známých osobností s jejich typickými slunečními brýlemi. Jen pár příkladů za všechny: Tom Cruise, Anna Wintour, Brad Pitt, John Lennon, Audrey Hepburn nebo již zmiňovaný Jack Nicholson. Také si je automaticky představujete s brýlemi na nose? Tak vidíte.

Že ještě nemáte svoje stylové sluneční brýle na sezonu? Nezoufejte, v takové situaci jsou zde pro vás optiky Fielmann. Ale ještě než se rozeběhnete do nejbližší pobočky… jste si jistí, že víte, co všechno mají správné brýle proti slunci splňovat? Pojďme se na to pro jistotu podívat společně.

Ochrana až na prvním místě aneb kdo šetří, má za tři… roky zaděláno na problém?

Znáte to: vyrazíte na prodloužený víkend, máte štěstí a počasí vám přeje, ale vy jste si zrovna doma zapomněli sluneční brýle. Sluníčko svítí o sto šest a hle, na rohu náměstí stojí pouliční prodejce brýlí. Jedny za 200, dvoje za 300, no neberte to. Jenže jak už to tak na světě bývá, šetřit na nesprávných místech se mnohdy z dlouhodobého hlediska nevyplácí, a u slunečních brýlí to platí dvojnásob. Kde tedy kvalitní sluneční brýle koupit? Možná by se jen stačilo po náměstí trochu porozhlédnout nebo zajít do některé z bočních ulic a určitě byste narazili na nějakou optiku. Při troše štěstí by to mohla být i jedna z téměř tisíce poboček optiky Fielmann, které vždy nabízejí široký výběr brýlí všeho druhu, tedy i těch slunečních z kolekce Fielmann, od velkých značek či mezinárodních designérů. Stačí si jen vybrat.

UVažte, zda UVidíte UV

Ovšem pozor! Nejdůležitějším kritériem při výběru slunečních brýlí není krása ani jedinečný design, nýbrž zaručená ochrana před UV zářením. Stejně jako se naše pokožka vlivem přímého slunečního záření může spálit, i naše oči mohou trpět. V létě možná častěji slzíte nebo máte oči zarudlé. Je to tím, že se před UV paprsky neumí samy chránit a opakovaný přímý styk se slunečním zářením může náš zrak ohrozit. Komplikacím jako zánět spojivek či rohovky nebo dokonce i zákalu oční čočky lze naštěstí snadno předejít: pořízením slunečních brýlí velkých nebo malých, značkových nebo bezejmenných, žlutých nebo fialových, hranatých, oválných nebo ve formě srdíček…, záleží jenom na vás, ovšem vždy s patřičným certifikátem ochrany před UV zářením.

Nákup brýlí v optice Fielmann je zárukou 100% ochrany vašeho zraku před UV zářením. Všechny modely, které tyto optiky nabízejí k prodeji, jsou totiž podrobeny důkladnému testování odborníky ve vlastních laboratořích. Důkazem je tomu označení CE na vnitřní straně stranice – ověřit si to můžete i vy sami.

Nasaďte si růžové brýle

Kromě zaručené ochrany před UV zářením byste měli při nákupu slunečních brýlí vždy dbát také na správnou kategorii filtru, tedy intenzitu zabarvení brýlových čoček, nikoliv jejich barvu. Například na jihu je sluneční záření intenzivnější než na severu. Stejně tak povrchy jako vodní plochy, písek nebo sníh odráží sluneční záření s mnohem větší intenzitou. Proto si nezapomínejte přibalit sluneční brýle i na lyžování!

Pokud si nejste ohledně kategorie filtru jistí, neváhejte se obrátit na kteréhokoliv z profesionálních optiků v některé z poboček Fielmann, nebo, pokud chcete sluneční brýle koupit přes e-shop, si projděte odpovědi na nejčastější dotazy či využijte možnosti zákaznického servisu.

Z takového výběru vás bude zrak přecházet

Ve všech optikách Fielmann je k dostání na 2 000 modelů brýlí, ať už dioptrických či slunečních. Vybírat můžete z obrub všech různých materiálů jako například kov, titan, acetát, plast nebo další. Ať už dámské, pánské nebo dětské, co se modelů týče, je na místě tvrdit, že si vybere úplně každý: od těch nejkonzervativnějších až po ty nejextravagantnější – pilotky, retro, nerd nebo sportovní design… výběr tvarů, barev i materiálů je zde široký. A k tomu všemu je na každé pobočce profesionální optik, který poradí s výběrem UV filtru i s tím, který typ brýlí by se hodil právě k vašemu obličeji. Avšak poslední slovo má vždy zákazník a představivosti se zde meze nekladou.

Co vám Fielmann zaručeně zaručí

Kdo si za svým výrobkem stojí, protože ví, že pro jeho kvalitu udělal maximum, může svým zákazníkům poskytovat záruky na všech frontách.

Záruka spokojenosti

Kromě Tříleté záruky na kterékoli sluneční brýle je zde pro vás i Záruka spokojenosti. Může se stát, že vám brýle po čase přestanou vyhovovat, nebudou se vám hodit k outfitu nebo je dostanete darem a jejich styl se vám nebude líbit.

Více o Záruce spokojenosti

Záruka vrácení peněz

A aby toho nebylo málo, optiky Fielmann zaručují nejnižší ceny široko daleko. Pokud během 6 týdnů od koupi brýlí v optice Fielmann narazíte na ten stejný model u konkurence za nižší cenu, brýle můžete vrátit a dostanete peníze okamžitě zpět.  Ale co si budeme namlouvat! I přes všechny vyjmenované výhody může stále existovat někdo, kdo nebude přesvědčen o tom, že nakoupit v optikách Fielmann je Zárukou spokojenosti každého zákazníka. Naštěstí je zde ještě možnost „vyzkoušej a uvěříš”. Nemáte co ztratit, naopak: možná získáte věrného parťáka na každé prosluněné dobrodružství. Tak vzhůru do toho!

Více o Záruce vrácení peněz