Měsíční čočky

  • Nejoblíbenější druh kontaktních čoček

  • Jednoduchá manipulace

  • Ideální pro začátečníky

Měsíční čočky

( 27 )
Strana 1 z 2

Měsíční kontaktní čočky – ta nejvýhodnější možnost?

Když v roce 1954 český vědec a vynálezce Otto Wichterle objevil s pomocí svého pomocníka Drahoslava Límy polymer–hydroxyetylmetakrylát (HEMA), základní materiál pro měkké kontaktní čočky, jen stěží si mohl představit, jak praktickou pomůcku v budoucnu přinese pro miliony lidí na celém světě.

Dnes po čočkách sáhne kde kdo: sportovci, ti, kteří neustále ztrácejí brýle, ale i obyčejní lidé pro každodenní fungování doma a venku. Chystáte se do bazénu, jenže bez brýlí si nevidíte ani na nos? Není problém. Obtěžuje vás neustálé nošení brýlí? Vyřešeno.

Kontaktní čočky na měsíc

Co se délky nositelnosti týče, existují čočky jednodenní, čtrnáctidenní a měsíční. Ty poslední jsou přizpůsobeny na nošení po dobu až čtyř týdnů v kuse – některé budete muset na noc z očí vyndat, jiné můžete nosit neustále.

Každý, kdo si z nějakého důvodu zvolil používat kontaktní čočky měsíční, vám potvrdí, že k oku dokonale přilnou a vy je vůbec necítíte. Ano, zpočátku bude potřeba trocha trpělivosti, než se s čočkami obecně naučíte zacházet, správně je do oka nasadit a následně je z něj vyndat, ale ta námaha za získané benefity rozhodně stojí. V optikách Fielmann vždy najdete ochotného odborníka, který vám s manipulací čoček rád poradí.

Na naše optiky se můžete obrátit i v případě, že kontaktní čočky již používáte. U Fielmanna stačí vyhledat služby optometristů, kteří odborně prověří, že máte stále správné dioptrie a že vám čočky správně sedí. Měsíční kontaktní dioptrické čočky si můžete případně nechat doladit, jelikož tato varianta čoček umožňuje individuálnější korekci než u jednodenních.

Jsou pro vás čočky měsíční tou správnou volbou?

V optikách Fielmann si můžete nechat změřit zrak a na základě toho se rozhodnout, kterou variantu si zvolíte. Záležet bude především na tom, jakou zrakovou vadu jimi budete korigovat, dále pak na vlastnostech vašich očí i slzného filmu. Existují kontaktní čočky pro každý typ vady: čočky sférické, torické nebo multifokální – s jejich výběrem vám samozřejmě pomůže odborník.

Jak správně pečovat o měsíční čočky?

Když už si na nošení čoček zvyknete, je to jako byste ani žádné neměli. Ráno nasadíte, večer vyndáte, všechno je to otázka 20 vteřin. O to důležitější je si  ale vzpomenout na hygienu a správnou péči o vaše čočky. Princip je poměrně jednoduchý, zásadou je, aby se jak čočky, tak pouzdro nedostalo do kontaktu s kohoutkovou vodou a zároveň dbát na to, abyste si před manipulací s čočkami důkladně umyli ruce. V každé optice vám samozřejmě poradí, jak zajistit, aby se vám na povrchu čoček neukládaly nečistoty, jaké roztoky existují a který vybrat, jak čočky mýt apod. To samozřejmě platí i pro optiky Fielmann, neváhejte se tedy se svými dotazy a nejasnostmi obrátit na naše odborníky.

Více o prostředcích napéči o kontaktní čočky

Více o správné péči okontaktní čočky

Sortiment v optikách Fielmann

V kamenných optikách Fielmann, ale i na e-shopu, si můžete vybrat ze široké škály značek a výrobců. Nejjednodušším rozhodnutím pro vás bude, zda preferujete balení po 3 nebo 6 párech čoček. Z výrobců jsou zastoupeni Alcon, Coopervision a Bausch & Lomb (což je mimochodem firma, která se v roce 1966 stala licenčním partnerem Otty Wichterleho a funguje dodnes). V nabídce nechybí značky jako Air Optix, Proclear, Pure Vision, SofLens, Ultra a mnoho dalších. Vybere si zkrátka každý.

Měsíční kontaktní čočky a jejich cena Cena jednotlivých balení se bude odvíjet od počtu čoček v krabičce, a dále pak od jejich výrobce, případně také, zda se jedná o čočky multifokální, které bývají (pro svou multifunkčnost) o něco dražší. Jak už jsme si ale jistě všichni na vlastní kůži vyzkoušeli,  příliš levné záležitosti nás do budoucna mohou vyjít draho, proto na čočkách není radno šetřit. Obzvlášť, když je řeč o něčem tak důležitém, jako je náš zrak. 

Fielmann a jeho záruky

Ve Fielmann si vážíme zákazníků

V optikách Fielmann je zákazník vždy na prvním místě, a proto si každého, kdo do obchodu zavítá, nebo nakoupí na webových stránkách, řádně hýčkáme. S tím se pojí i jisté záruky, které jsou součástí každého vašeho nákupu.

Více o Třileté záruce

Vrácení peněz

U Fielmanna nakupujete zaručeně nejvýhodněji. Přestože je v naší nabídce spousta velkých značek a oblíbených produktů, zaručujeme, že je nakoupíte nejlevněji široko daleko. Může se stát,  že si domů odnesete balení čoček a následující den ten samý model najdete v nějaké výhodné akci levněji. Pokud se tak stane do 6 týdnů od nákupu v optice Fielmann, pak můžete o vrácení kupní ceny.

Více o Záruce vrácení peněz