Bifokální brýle od společnosti Fielmann - pro dvojitý průhled!

Vzpomínáte si ještě na brýle vašeho dědečka? Možná měl bifokální brýle? Brýle s čočkami, ve kterých bylo dole malé "okénko", kterým mohl číst.

Tento druh víceohniskových brýlí existuje již opravdu dlouhou dobu. Dvě („bi“) různá ohniska („fokal“ nebo fokus je latinský výraz pro „ohnisko“) dala bifokálním brýlím jejich označení. Umožňují ostré vidění do dálky a i na blízko. 

Původně upomínají bifokální brýle na Benjamina Franklina. Tento americký státník a vynálezce byl prý kolem roku 1770 rozčílen z toho, že musel neustále své brýle měnit. Tak rozpůlil skla dvou brýlí - jedněch brýlí na dálku a druhých na blízko - a obě odlišné poloviny sešrouboval společně do kovové obruby a tak sestavil zjednodušenou formu bifokálních brýlí, tak zvané "Franklinovy brýle".

 To, co bylo dříve považováno za skvělou novinku, není již dnes tak žádané: Brýle s progresivními čočkami jsou daleko pohodlnější a pro oči méně namáhavé. Protože: abyste bifokálními brýlemi viděli zřetelně i na blízko, díváte se vlastně "okénkem", tedy zvenku viditelným skleněným prvkem, který je umístěn ve spodní části čočky brýlí. Dvě čočky s odlišnou optickou mohutností jsou viditelně odděleny, protože přechod mezi dvěma odlišnými korekčními hodnotami není jako u brýlí s multifokálními čočkami plynulý. Rychlý přechod mezi ohnisky může být pro oči namáhavý a vyžaduje určitou koncentraci.

V optice Fielmann nakupujete bez rizika.

Záruka spokojenosti

V optice Fielmann nakupujete bez rizika, protože poskytujeme Záruku spokojenosti. Pokud vaše nové bifokální brýle nesplňují vaše očekávání, vyměníme je, nebo je přijmeme zpět a vrátíme vám kupní cenu. Kdykoli.

Práce s přesností na milimetry zaručí dobré vidění! Cesta k vašim bifokálním brýlím

Při výrobě vašich individuálních brýlí vám musí optik změřit zrak a brýlové čočky přesně vycentrovat. Až změření všech nezbytných parametrů a přesné zapracování čoček do obruby brýlí zaručí ostré vidění ve všech směrech. Pokud brýle nesedí správně, je jejich nošení nepohodlné. Ostré vidění lze zaručit jen v případě, pokud je obruba přesně přizpůsobená. U společnosti Fielmann jsou měření zraku, centrování čoček a přizpůsobení obruby samozřejmě bezplatné.

Pro zjištění správných korekčních hodnot je měření vašeho zraku nezbytností. U společnosti Fielmann vám kompetentní a odborně vyškolení optici a optometristé změří zrak pomocí moderní technologie.

Po změření zraku vám naši optici poradí s výběrem správných obrub a vhodných bifokálních nebo trifokálních čoček. Můžete si vybrat z různých materiálů, které vám na přání upravíme povrchovou úpravou, jako jsou například antireflexní vrstva nebo vytvrzení.

Abyste s vašimi brýlemi mohli také zaručeně ostře vidět, musejí se vaše brýlové čočky vycentrovat: k tomu je nezbytné přesné změření vzdálenosti vašich očí, výšky průhledu a dalších hodnot (pantoskopický úhel, vzdálenost brýlové čočky od rohovky, prohnutí brýlového středu). Na základně těchto hodnot se vaše víceohniskové čočky na milimetry přesně vycentrují a zapracují do obruby. Odchylky při centrování vedou následně k vedlejším účinkům, které se však většinou nedávají do souvislosti s chybně usazenými čočkami. V případě chybně vycentrovaných brýlí se mohou dostavit nevolnost, bolesti hlavy a únava.

Aby byly vaše brýle také skutečně pohodlné, musí je naši optici anatomicky přizpůsobit. Brýle nesmějí na nose ani za ušima tlačit nebo klouzat. Referenční body určené při centrování musejí zůstat nezměněné ve výšce očí.

V optice Fielmann nakupujete bez rizika, protože poskytujeme Záruku spokojenosti! Pokud vaše nové bifokální nebo trifokální brýle nesplňují vaše očekávání, vyměníme je, nebo je přijmeme zpět a vrátíme vám kupní cenu. Kdykoli.