Celebrity mezi brýlemi, brýle mezi celebritami

Píše se rok 1936, Amerika, země neomezených možností. Svět stojí před branami druhé světové války, ale ještě o tom neví. Američtí armádní letci jsou vždy připraveni k pohotovosti, ale k dokonalosti jim stále něco chybí. V tom na scénu vchází firma Baush & Lomb, která pro ně vyvíjí kompletní ochranu před oslněním, čímž předchází obvyklým problémům s očima. Tak vznikají první sluneční brýle Ray-Ban.

Střih, 60. léta, stále USA. Hollywood hýbe světem a chrlí jeden film za druhým. A hle, co to vidím! Jen těžko si nevšimnout, že nejedné hollywoodské star se na nose skví ten či onen model brýlí Ray-Ban. Když k tomu přičteme, že takových filmů bylo až šest desítek, není divu, že se sluneční brýle Ray-Ban dodnes těší takové oblibě. Kdo by se přeci nechtěl podobat Jamesi Deanovi nebo Tomu Cruisovi?

V 70. letech byl následně sektor brýlí rozdělen do kategorií módní a sportovní, načež začal Ray-Ban na trh uvádět další modely, vždy inovativní a především té nejvyšší kvality.

Brýle pro každého

Od té doby se společnost Ray-Ban prosadila na trhu a dodnes nabízí elegantní a nadčasové produkty. Nemusíte být hotový znalec, abyste si vybavili jejich nejznámější modely Wayfarer, Aviator nebo Clubmaster.

Konkrétně model Aviator je dostupný na trhu nepřetržitě od roku 1936, takže je na něj nutné pohlížet nejen jako na praktický výrobek, ale bezpochyby i jako na módní, ba až ikonický doplněk. Tento typ brýlí byl na svou dobu zcela inovativní a Ray-Ban patří mezi průkopníky v designu slunečních brýlí dodnes.

Kvalita a nadčasovost

Nadčasovost, autenticita, jedinečnost a odvaha. Dnes si můžete pořídit sluneční brýle Ray-Ban levně a z pohodlí vašeho domova i vy. Ať už dámské nebo pánské, sluneční brýle Ray-Ban budou dokonalým doplňkem, ale zároveň poskytnou i požadovanou ochranu. Možná jste měli za to, že Ray-Ban nabízí pouze brýle sluneční. Nenechte se zmýlit, svůj šatník můžete doplnit i originální korekční pomůckou, dioptrickými brýlemi, od této značky. Pokud byste snad pochybovali, zda budou opravdu to nejlepší pro vás či vaše blízké, pak vězte, že piloti ani profesionální řidiči by nekupovali jinde a s jistotou by sáhli po osvědčených modelech Pilot nebo Wayfarer. Na výběr je zde ale mnohem více, ať už hledáte modely pánské nebo dámské, polarizační či zrcadlové. Ani barva pochopitelně není žádný problém, sluneční brýle Ray-Ban se zavděčí každému.

Dioptrické i nedioptrické brýlové čočky jsou vyráběny z kvalitního tvrzeného plastu. Úplný základ brýlí je ochranný UV filtr a povrchové úpravy zlepšující kvalitu vidění (antireflex), samočistící vrstva, která omezuje usazování nečistot, a hydrofobní vrstva odpuzující z čoček vodu. Z nadstandardních úprav si pak lze vybrat například filtr modrého světla, samozabarvovací efekt nebo sluneční brýlové čočky. Dioptrické brýle jsou dostupné od verze celorámové až po samotná skla prakticky bez detailů. Navíc s designem Ray-Ban pánských či dámských brýlí nelze šlápnout vedle.

Nejen stylový módní doplněk

Až do roku 1999 vyráběla sluneční brýle Ray-Ban výhradně firma Baush & Lomb, ale v současnosti se jejich produkci věnuje italská společnost Luxottica Group, která – jako správná italská firma – ve svých výrobcích mísí jednoduchost a eleganci, mnohdy i extravaganci. Ray-Ban sluneční brýle ocení pánské i dámské osazenstvo, a to nejen díky jejich neotřelému a zároveň neodolatelnému designu, ale i funkčnosti. Jestlipak jste věděli, že název Ray-Ban v překladu do češtiny znamená blokování paprsků? Už samotné jméno tedy od úplného začátku zohledňuje nejvyšší kvalitu skel, které kombinuje s obrubami všech tvarů a barev. Módní brýle se čím dál častěji stávají i důležitým doplňkem k celkovému outfitu a stylu oblékání. I na to týmy vývojářů pochopitelně myslí a s každým modelem se snaží vyjít vstříc potřebám či preferencím každého z nás. Můžete si tedy být téměř jisti, že – ať už je váš styl jakýkoliv – u značky Ray-Ban najdete přesně to, co hledáte. A pokud ne, pojďte se vsadit, že váš vysněný model už určitě existuje jako skica v bločku některého z designérů a cobydup se objeví na trhu. Zůstaňte tedy na příjmu, ať vám něco neunikne!