Ray-Ban - tyto brýle jsou opravdu kultovní

Málokterá značka brýlí má takový kultovní status jako Ray-Ban. Tato americká značka, založená již v roce 1937, je symbolem klasického stylu v kombinaci s moderními prvky. Již mnoho desetiletí vyrábí firma Ray-Ban brýlové obruby, které určují módní trendy. Především pak sluneční brýle jsou klasikou známou po celém světě, avšak i mezi dioptrickými brýlemi Ray Ban existuje mnoho opravdu cool a stylových produktů. Společnost Fielmann nabízí velký výběr brýlových obrub Ray-Ban, do kterých si můžete nechat vsadit čočky přesně dle vašich potřeb.

Brýlové obruby Ray-Ban jsou nositeli jedinečných vlastnosti

Nejen Sluneční brýle Ray-Ban, ale také dioptrické brýle od firmy Ray Ban spojují ležérnost a moderním vzhledem, s vhodností pro každodenní použití. Charakteristický nápis – u slunečních brýlí se nachází na okraji skel, u dioptrických brýlí na stranici – nenechá nikoho na pochybách, že se jedná právě o brýle Ray Ban. Mnohokrát napodobovaná a přesto nedosažitelná - značka Ray Ban je symbolem nejen světově proslulého designu, ale také vynikající kvality. Od brýlových obrub Ray Ban s retro vzhledem až po zcela moderní pojetí klasických variant, to vše tvoří portfolio značky, které zahrnuje brýle pro dámy i pány v četných materiálových provedeních a barvách. Díky širokému výběru tvarů brýlí a typů obrub existuje pro každý tvar obličeje vhodný model. Všechny brýlové obruby Ray Ban spojuje jejich snadná rozpoznatelnost – a to od loga značky až po celkový vzhled.

Historie úspěchů brýlí Ray Ban

Prvním modelem, který společnost Ray-Ban vyvinula, byl slavný Aviator, který se až do dnešní doby vyrábí téměř beze změny, a patří k nejoblíbenějším slunečním brýlím vůbec. Původně sloužily tyto kultovní brýle jako ochrana očí pro piloty amerického letectva US Air Force, kteří byli v oblacích vystaveni silnému UV záření. Krátce nato byly brýle Ray Ban zařazeny do standardní výbavy pilotů amerického letectva a brzy se staly také vyhledávaným módním doplňkem. V roce 1952 přišel na trh další kultovní model této firmy - Wayfarer. Výrazné sluneční brýle lichoběžníkového tvaru s plastovými obrubami se skvěle hodily ke stylu rebelů a rock´n´rollu a časem se z nich stal opravdový “must have”. V 80. letech se hollywoodské filmy a seriály typu Miami Vice a Blues Brothers postaraly o to, že se model Wayfarer  dostal opět do módy. A od té doby má značka Ray-Ban v oblasti módních brýlí své pevné místo. Následovaly ještě další úspěšné modely  brýlí Ray Ban udávající módní styl a sortiment značky má tak  prakticky pro každé desetiletí od 30. let minulého století svoji ikonu. Přestože na začátku úspěchů společnosti Ray-Ban stály sluneční brýle, jsou dnes dioptrické brýle Ray Ban minimálně stejně oblíbené a vyznačují se rovněž propracovaným stylem a vynikající kvalitou.

Vyberte si perfektní brýle Ray Ban

Výběr brýlových obrub Ray Ban je skutečně velký – a to nejen slunečních brýlí, ale také těch dioptrických. Nezáleží na tom, zda si vyberete hranaté, oválné nebo typ panto, v sortimentu firmy Fielmann naleznete celoobruby i poloobruby, které se hodí k různým typům obličejů. Nevíte, jaký tvar brýlí vám bude nejlépe slušet? Využijte naši virtuální zkušebnu – klikněte na příslušné tlačítko na produktové stránce a vyzkoušejte si brýle pomocí webkamery. Nebo navštivte jednu z našich poboček Fielmann, kde vám naši odborně vyškolení zaměstnanci rádi poradí při výběru vhodných brýlových obrub Ray Ban. Tip: Brýle od firmy Ray Ban bývají unisex modely, a jsou tedy vhodné jak pro muže, tak i pro ženy. Pokud hledáte dámské brýle resp. pánské brýle a pokud se chcete podívat na vhodné varianty, použijte filtr vlevo.

Kupte si brýle Ray Ban – získejte komplexní servis Fielmann

Díky bezplatnému měření zraku přímo na prodejně mohou naši odborníci přesně zjistit, jaké potřebujete dioptrie a vybrat pro vás ty nejvhodnější brýlové čočky  do vašich  Ray Ban brýlí. Při vyzvednutí vaší zakázky vám naši profesionální pracovníci případně brýle ještě doupraví, aby vám dobře seděly, a tak jste si mohli s dioptrickými brýlemi Ray Ban z optiky Fielmann vždy užívat ten nejvyšší komfort a ostrý pohled. Poskytujeme i následující servisní služby a záruky.