Dámské sluneční brýle

Nechte se inspirovat naším širokým výběrem modelů známých značek i naší trendy kolekcí. Objevili jste váš oblíbený model? Objednejte si jednoduše online.

Sluneční brýle mění všechno

Neoficiální uniforma každé celebrity a nejlepší přítel každého, kdo chce vypadat stylově. Sluneční brýle jsou základním módním doplňkem, který nejenže doladí každý outfit, ale hlavně ochrání váš zrak před vtíravým a nebezpečným UV zářením. Estetika kombinovaná s praktičností – co víc si přát.

Ať už se chystáte do města, na hory, do lesa nebo na dovolenou k moři, na vašem seznamu by sluneční brýle nikdy neměly chybět, i kdyby jen kvůli tomu, že vám ušetří zbytečné vrásky z neustálého mžourání do slunce.

Kolikery brýle doma máte? Střídáte modely, nebo jste věrni jen jednomu oblíbenému? Zrovna jste si na ně sedli, někde je zapomněli nebo si chcete zkrátka osvěžit šatník? Pokud si plánujete koupit nové dámské sluneční brýle, vězte, že jste na správném místě.

Dámská volenka v optikách Fielmann

V žádné z poboček optik Fielmann nepřijdete zkrátka. Vždy se setkáte s příjemným a profesionálním personálem, který vám ochotně poradí s výběrem obrouček, barev i čoček. V jejich nabídce jsou vám k dispozici dámské sluneční brýle elegantní, značkové, luxusní nebo polarizační. Stačí si jen vybrat. Ale abyste nešli zcela naslepo, pojďme se podívat trochu blíže na to, jak vybrat ty, které vám sednou nejlépe.

Je libo brýle kulaté, hranaté nebo ve tvaru srdíček?

Ve stručnosti: ideální model brýlí se odvíjí podle tvaru vašeho obličeje. Pokud se dobře prohlédnete v zrcadle, určitě se budete schopni zařadit do jedné z následujících kategorií: kulatý, hranatý, oválný nebo trojúhelníkový obličej.

Odborníci se pak shodují, že pro jednotlivé typy obličejů jsou ideální různé tvary obrouček:

  • pro kulatý obličej se nejlépe hodí brýle typu Wayfarer, obdélníkové či lehce zakulacené ve spodní části čoček;

  • hranatý obličej nejlépe doplní modely jako Aviator, tzv. kočičí neboli cat eye, případně světoznámé Lennonky;

  • dámy s oválným obličejem by se měly držet modelů s obdélníkovými obrubami, Lennonek nebo Aviator;

  • trojúhelníkovému nebo srdcovému tvaru obličeje pak nejvíce sedne styl brýlí typu cat eye, Aviator nebo oversize brýle s výraznými obrubami a tupými úhly.

Nutno podotknout, že všechny zmíněné modely brýlí jsou k dostání v optikách Fielmann. Vybírat můžete ze světoznámých značek jako Calvin Klein, Emporio Armani, Gucci, Ray-Ban a dalších. Levné a kvalitní dámské sluneční brýle nebyly nikdy dostupnější.

Nezapomínejte na UV filtr!

Sluneční brýle, ať už dámské, pánské nebo unisex, jsou módním doplňkem dvojí tváře: na jednu stranu máme pocit, že se za nimi snaží daná osoba skrýt, ale na druhou jako by na sebe chtěla upoutat pozornost. Ať je to tak či onak, nezapomínejme na původní účel slunečních brýlí, tedy chránit náš zrak před UV zářením.

Dámské sluneční brýle s UV filtrem jsou v optikách Fielmann samozřejmostí. Odborníci na slovo vzatí se zasazují o to, aby všechny brýle ještě předtím, než budou doručeny na prodejnu, prošly důkladným testováním ve vlastních laboratořích. To si ostatně můžete ověřit i vy sami: na vnitřní straně každé stranice najdete označení CE, které vám zaručuje 100% ochranu.

Pokud byste zavítali na prodejnu a nevěděli si rady ohledně UV filtru nebo potřebovali pomoc s výběrem ideálních obrouček, budete se moci obrátit na ochotný personál, který vám je vždy k dispozici. Samozřejmě lze nakupovat i na e-shopu, kde máte kromě zaručeného UV filtru k dispozici mnoho dalších filtrů, podle nichž můžete vyhledat brýle právě pro vás.

Dejte na slova módní žurnalistky Alyson Walsh, která říká, že „“čím je starší, tím častěji nosí sluneční brýle, a nejen jako módní doplněk, ale jako praktickou záležitost, která schová unavené oči, zamaskuje chybějící make-up při rychlé návštěvě obchodu, ale hlavně ochrání před UV zářením“”. Není to tedy jen otázka mládí a toho, kdo na sebe upoutá více pozornosti, ale zcela praktický doplněk, který s věkem nabývá čím dál více užitečnosti.

Záruky, na které nedáte dopustit

Nakoupit dámské nebo pánské sluneční brýle v některé z téměř 1 000 poboček optik Fielmann vám zaručí kvalitu, na kterou se můžete spolehnout. A protože si Fielmann za svými produkty opravdu stojí, poskytuje záruky, které byste jinde jen těžko hledali!

Záruka spokojenosti

Kromě Tříleté záruky na sluneční brýle dle vašeho výběru také automaticky získáváte garanci nejnižší ceny široko daleko. Pokud byste v období do šesti týdnů od nákupu v optice Fielmann našli ten samý model brýlí u konkurence za nižší cenu, můžete ho vrátit a zažádat o vrácení celé pořizovací částky.

Více o Záruce vrácení peněz

Pokud by to snad ještě nebylo jasné: kvalitnější levné dámské sluneční brýle budete shánět jen těžko. Když jde o naše zdraví, a obzvlášť o naše oči, neměli bychom péči zanedbávat. Kdo šetří, má možná za tři, ale taky to může skončit pěknou šlamastykou. O koupi kvalitních slunečních brýlí bychom neměli přemýšlet jako o výdaji, nýbrž o investici, která se nám v budoucnu může vrátit. Nenechte se oslnit, oslňte vy!

Více o Třileté záruce