Správné nasazovaní kontaktní čočky ‒  podrobný návod krok za krokem

Ať už při sportu, ve volném čase nebo při výkonu povolání - kontaktní čočky představují v mnoha oblastech života ideální alternativou či doplnění k brýlím. Správně nasazené kontaktní čočky přinášejí uživateli vyšší komfort než brýle, přirozený vzhled i široké zorné pole. Pomocí správně zvolených kontaktních čoček je možné korigovat téměř všechny refrakční vady.

Mnozí zákazníci mají z nasazování kontaktních čoček obavy,  buď mají pochyby, zda si čočky nasadili správně, nebo mají strach z pocitu cizího tělesa v oku či z podráždění oka. Nicméně s trochou cviku a při dodržování několika doporučení se nasazování kontaktních čoček stane pouhou rutinou.Tento článek vám přináší praktický návod, díky kterému vám půjde nasazování kontaktních čoček zcela snadno. Kromě toho se dozvíte i další důležité informace týkající se nasazování a nošení konktaktních čoček.

Nasazování kontaktních čoček krok za krokem, včetně videa

V následujícím návodu vás seznámíme s tím, jak se správně nasazují jak tvrdé tak i měkké kontaktní čočky. Pro začátečníky, kteří si s nasazování nejsou jistí, je důležité především názorné video na konci tohoto článku, ve kterém si postup nasazování mohou znovu prohlédnout krok za krokem.