Víceúčelové roztoky

  • Snadná péče o kontaktní čočky přes noc

  • Všechny kroky péče o čočky pouze s jedním produktem

  • Vhodné pro všechny měkké kontaktní čočky

Univerzální víceúčelový roztok na kontaktní čočky: jedno řešení pro všechna použití!

Mezi uživateli kontaktních čoček jsou All-in-one roztoky známy také jako víceúčelové roztoky. Jedná se o prostředek na péči, který čistí, desinfikuje, oplachuje a používá se i pro uložení čoček. Existují i speciální víceúčelové roztoky pouze na měkké kontaktní čočky a jíné, které usnadňují péči o pevné kontaktní čočky.

Víceúčelové roztoky jsou velice oblíbené, protože se s nimi snadno manipuluje a jejich užívání je absolutně bezpečné. Oproti jiným roztokům na péči, které jsou založeny například na Roztoky s peroxidem , není u víceúčelových roztoků třeba čočky proplachovat, respektive je neutralizovat v jiném roztoku. Víceúčelové roztoky nezpůsobují při kontaktu s okem žádné podráždění.

Nicméně ani tyto víceúčelové roztoky nemusí být vždy tím nejvhodnějším řešením pro každý případ. K odstraňování silného znečištění z povrchu vašich čoček, jako jsou proteiny a lipidy , nejsou tyto multifunkční roztoky příliš vhodné.

K odstranění těchto silných usazenin z kontaktních čoček se používají speciální čisticí tablety. Ty fungují na bázi enzymů a rozpouštějí bílkoviny - tedy proteiny, které není možné běžnými roztoky na péči o kontaktní čočky odstranit.

Je víceúčelový roztok pro vás ten správný prostředek na péči?

Zda je víceúčelový roztok tím správným prostředkem pro vaše potřeby a vaše kontaktní čočky, závisí především na tom, jaké kontaktní čočky používáte. Dále to záleží i na vlastnostech vašeho oka a slzného filmu, ale také na pracovních podmínkách a na vašich volnočasových aktivitách.

Některé látky obsažené v multifunkčních roztocích mohou u někoho způsobit alergickou reakci. Optici ze společnosti Fielmann vám poradí, zda je pro vás multifunkční roztok tím pravým prostředkem na péči o kontaktní čočky. Naši experti na kontaktní čočky vám rádi nezávazně a zdarma poradí.

Vyhledejte nyní nejbližšího specialistu na kontaktní čočky Fielmann

Víceúčelový roztok

  • Čištění

  • Opláchnutí

  • Uložení

  • Dezinfekce

  • Následné smáčení

Správná péče o kontaktní čočky

O péči o kontaktní čočky pomocí víceúčelového roztoku

U kontaktních čoček by se nikdy neměla zanedbávat hygiena. Velmi důležitá je svědomitá péče o kontaktní čočky, aby se na jejich povrchu neusazovaly částečky nečistot nebo zbytky slzného filmu! Čím častěji se kontaktní čočky vyměňují za nové, tím méně úsilí vyžaduje péče o ně.

Víceúčelové roztoky se používají pro všechny Kroky péče o kontaktní čočkyjak měkké, tak i tvrdé, tyto kroky zahrnují čistění povrchu, desinfekci, skladování a oplachovaní. Na rozdíl od peroxidovým roztokům nemusíte vaše kontaktní čočky po vydesinfikování ani oplachovat a ani neutralizovat.

Pouzdra na kontaktní čočky jsou důležitou součástí každodenní péče o kontaktní čočky - měsíční čočky se v tomto pouzdru ukládají na kratší dobu nebo třeba přes noc.

Před použitím víceúčelového roztoku postupujte vždy dle pokynů z příbalového letáku a dle pokynů vašeho odborníka na kontaktní čočky. Naši certifikovaní optici vám kdykoliv rádi vysvětlí správné používání víceúčelových roztoků.

Více o správné péči o kontaktní čočky

Vyhledejte nyní nejbližšího specialistu na kontaktní čočky Fielmann

Cenově výhodné - víceúčelové roztoky u společnosti Fielmann

Ve Fielmann zakoupíte víceúčelové roztoky známých značek za zaručeně nízké ceny. Záruka vrácení peněz od společnosti Fielmann vám dává jistotu, že nebudete nikdy nakupovat příliš draze.

Více o prostředcích na péči o kontaktní čočky od společnosti Fielmann