Sportovní brýle s dioptriemi pro váš oblíbený sport

Milióny Čechů velice rádo sportuje - a mnozí z nich nosí brýle!

Přestože při sportu často závistí úspěch a bezpečnost na dobrém zraku, mnozí při sportu brýle odkládájí. Odborníci odhadují, že asi 40 % všech lidí s refrakčními vadami trénuje bez brýlí. Často investují nemalé peníze do sportovního vybavení, ale zcela nepochopitelně si nepořídí vhodné sportovní brýle. To je však chyba, protože při sportu je důležitý rychlý postřeh a reakce, a to nejen pokud chcete podávat špičkové výkony. A je zcela jedno, zda sportujete pro radost nebo zda hrajete v nějaké amatérské lize - úspěch a bezpečnost jsou vždy závislé na dobrém zraku!

Ať jste profesionál, amatér nebo rekreační sportovec, jistě víte, jak důležité je pro outdoorové sporty to správné vybavení. A vhodné sportovní brýle k takovéto výbavě rozhodně patří! U všech typů sportů, u kterých běžné diotprické brýle nebo běžné sluneční brýle narážejí na hranice svých možností, jsou sportovní brýle vhodnou alternativou. V každé pobočce Fielmann naleznete velký výběr brýlí, včetně těch slunečních, které se hodí na sport. Nechte si poradit u našich kompetentních optiků, kteří vám s výběrem ochotně pomohou.

Ověřená kvalita u společnosti Fielmann

Tříletá záruka

Fielmann si stanovil ty nejvyšší kvalitativní standardy. Společnost Fielmann pečlivě prověřuje veškeré nabízené brýle a v oblasti sportovních brýlí a čoček spolupracuje i s předními výrobci. Za nejvyšší kvalitu našich produktů ručíme poskytováním Tříleté záruky.

Sportovní brýle nebo sportovní sluneční brýle?

Stačí jedny sportovní brýle na všechny druhy sportů? Také nemáte pouze jednu výbavu na všechny druhy sportů. Sportovní brýle jsou upraveny dle individuálních potřeb každého sportovce, nabízejí ochranu, zlepšují ostré vidění a mohou dokonce přispívat ke zvyšování sportovních výkonů.

Pokud zde hovoříme o sportovních brýlích, míníme tím většinou sportovní sluneční brýle, tedy sluneční brýle, jejichž design je přizpůsoben používání při sportu. Sportovní brýle s dioptriemi - se zabarvením či bez něj - mají velký význam pro bystré oči při každém druhu sportu. Právě prostorové a periferní vidění při sportu totiž často rozhoduje mezi vítězstvím a porážkou. Zejména u halových sportů se nosí i sportovní brýle bez zabarvení.

Outdoorové sportovní brýle - jako jsou lyžařské či plavecké brýle - chrání před UV paprsky, větrem či chlorem,případně slanou vodou Mívají zabarvená skla, bývají ergonomicky tvarované a nesmějí tlačit pod helmou.