Peroxidové roztoky

  • Důkladné a rychlé vyčištění

  • Bez konzervačních látek

  • Vhodné i pro alergiky

Peroxidové roztoky

( 1 )

Peroxidový roztok na kontaktní čočky: vysoký čisticí účinek peroxidu vodíku!

Peroxidové roztoky jsou prostředky na péči o kontaktní čočky sloužící k desinfekci vašich kontaktních čoček. Tyto roztoky, kterým se ve spojení s dalšími prostředky na péči říká také peroxidové systémy, jsou dobře snášeny a jsou maximálně účinné proti choroboplodným zárodkům.

O péči o kontaktní čočky pomocí peroxidových roztoků

Použití těchto roztoků doporučujeme především u citlivých očí - na rozdíl od většiny univerzálních roztoků neobsahují tyto roztoky žádné konzervační látky. Pokud máte citlivé oči nebo alergii na některé konzervační látky, zvolte peroxidové roztoky.

Peroxidové roztoky se používají především k desinfekci měkkých kontaktních čoček, některé lze použít také k péči o tvrdé kontaktní čočky. Druhým krokem péče o kontaktní čočky je po vyčištění povrchu desinfekce čoček. Při používání peroxidových systémů je zpravidla třeba jeden krok navíc, než je tomu při péči pomocí víceúčelových roztoků. Než nasadíte čočku opět do oka, je třeba po jejím vyčištění peroxidovým roztokem, neutralizovat peroxid vodíku, který je zde obsažen.

Pozor: Nikdy nezapoměňte na neutralizaci!

Peroxidové roztoky se v žádném případě nesmí dostat do oka! Po desinfekci je třeba kontaktní čočky přiměřenou dobu neutralizovat a až poté je opět použít. Vždy postupujte dle pokynů vašeho očního lékaře a optika a dle informací v příbalovém letáku vašeho peroxidového systému.

Správná péče o kontaktní čočky

Jednostupňové peroxidové systémy

U jednoho jednostupňového peroxidového systému se roztok plní do speciálního pouzdra na kontaktní čočky. U jiných systémů probíhá neutralizace pomocí neutralizačních tablet, které zpravidla nabízí výrobce společně s daným peroxidovým roztokem.

Dvoustupňové peroxidové systémy

Dvoustupňové peroxidové systémy vydesinfikují vaše kontaktní čočky opravdu důkladně, protože koncentrace peroxidu vodíku je stejná během celého procesu desinfekce. U jednostupňových systémů (na bázi katalyzátoru nebo tablet) tomu tak není nebo jen zřídka.

U dvoustupňových peroxidových systémů se po uplynutí doby desinfekce roztok peroxidu vyleje a pouzdro se naplní neutralizačním roztokem. Aby nedošlo k poškození vašeho zraku je nezbytné, abyste nechali vaše kontaktní čočky v neutralizačním roztoku tak dlouho, jak to předepisuje výrobce.

Doba neutralizace je u dvoustupňových peroxidových systémů trochu kratší, než u jednostupňových - u dvoustupňových peroxidových systémů je třeba neutralizovat pouze peroxid, který na čočce ulpěl a ne celý obsah nádržky. Při použití peroxidového roztoku musíte být maximálně opatrní, abyste na neutralizaci nezapomněli - jak peroxid, tak i neutralizační roztoky jsou čiré.

Jak dlouho trvá neutralizace peroxidových systémů?

Neutralizace trvá u jednostupňových systémů zpravidla šest hodin, u dvoustupňových je tato doba kratší. I zde dodržujte dobu neutralizace předepsanou výrobcem. Tyto informace naleznete v příbalovém letáku. Po provedení neutralizace se vaše kontaktní čočky nesmějí dostat do styku s roztokem peroxidu.

Při používání peroxidových roztoků dbejte vždy pokynů v příbalovém letáku a vašeho odborníka na kontaktní čočky. Naši certifikovaní optici vám kdykoliv rádi vysvětlí správné používání těchto prostředků na péči o kontaktní čočky.

Vyhledejte nyní nejbližšího specialistu na kontaktní čočky Fielmann

Více o správné péči o kontaktní čočky

Je peroxidový roztok pro vás ten správný prostředek na péči?

Zda je peroxidový roztok správný prostředek na péči pro vás, závisí především na vašich zvyklostech při nošení čoček. Zde je důležité, aby přestávky v nošení čoček (přes den či v noci) poskytovaly dostatek času k provedení nezbytné desinfekce a neutralizace. Nechte si nezávisle a zdarma poradit od našich expertů na kontaktní čočky v některé z poboček Fielmann.

Vyhledejte nejbližšího Fielamnn odborníka na kontaktní čočky.

Dodržujte pokyny výrobce a optika!

Výrobci prostředků na péči o kontaktní čočky uvádějí přesné údaje týkající se doby neutralizace, tu vždy dodržujte!

Výhodné ceny - peroxidové roztoky u společnosti Fielmann

Ve Fielmann zakoupíte peroxidové roztoky známých značek za zaručeně nízké ceny. Záruka vrácení peněz od společnosti Fielmann vám dává jistotu, že nebudete nikdy nakupovat vždy výhodně.

Více o prostředcích na péči o kontaktní čočky od společnosti Fielmann