Dvoutýdenní čočky

  • Pro příležitostné nošení

  • Méně usazenin než u měsíčních čoček

  • Optimální kompromis mezi denními čočkami a měsíčními čočkami

Dvoutýdenní čočky

Dvoutýdenní kontaktní čočky – jsou pro vás to pravé?

Jedná se zřejmě o  kombinaci nejzdravějšího způsobu nošení kontaktních čoček s nejlepší mírou snášenlivosti i pro ty nejcitlivější uživatele. Čočky měníte dvou týdnech, díky čemu není vaše oko drážděno nahromaděnými usazeninami.

Na rozdíl od kontaktních čoček měsíčních, z nichž některé lze mít v oku i nepřetržitě, jsou 14denní kontaktní čočky výborným kompromisem, neboť většina z nich je určena k běžnému dennímu nošení (několik hodin), přičemž na noc je z očí vyjmete a uložíte do pouzdra s roztokem. Následující den můžete proces samozřejmě opakovat, ale nemusíte – čočky na vás v pouzdře počkají  do dalšího nasazení. Po 14 dnech od jejich vyjmutí z blistru je třeba je vyměnit za nový pár, a to bez ohledu na to, kolikrát jste si čočky ve skutečnosti nasadili.

Alternativně můžete některé dvoutýdenní čočky vyjmout z blistru, nasadit si je do očí a nosit nepřetržitě po celý týden a pak je vyměnit za nové balení (např. Acuvue Oasys). I tento způsob nošení čoček však vyžaduje alespoň občasné vyjmutí a uložení do roztoku, aby se obnovily jejich původní vlastnosti. Žádné roztoky vám však určenou dobu nositelnosti zázračně neprodlouží – nezahrávejte si  proto svým zrakem a čočky pravidelně měňte.

Kontaktní čočky 2 týdenní jsou zároveň i velmi ekonomickou variantou nošení. Nemusíte kupovat jednodenní čočky, a po použití je ihned vyhazovat. Pokud čočky nenosíte nijak pravidelně, pak jsou pro vás ty čtrnáctidenní ideální variantou. Výrobě tohoto typu čoček se věnují různé značky, z nichž je na trhu nejvíce zastoupena firma Johnson & Johnson se svou řadou Acuvue, která je v prodeji i v optikách Fielmann.

Pět zásadních otázek a odpovědí před tím, než začnete nosit kontaktní čočky

Nevíte nic o čočkách? Musíte nosit brýle a už jste z toho otrávení? Chtěli byste sportovat, ale nevíte, jak na první kontaktní čočky? Nezoufejte, to vše se dnes změní.

Existuje věková hranice pro nošení kontaktních čoček?

Obecně se dá říci, že ne. Čočky, včetně dvoutýdenních kontaktních čoček, mohou nosit jak děti, tak dospělí, a to i v poměrně pokročilém věku. Jediné, na co si všichni musejí dát pozor, je správná péče a hygiena, což je v případě našich nejmenších zodpovědností spíše rodičů. Zároveň je potřeba zmínit, že u dětí je použití kontaktních čoček nutné konzultovat s v čr jedině oftalmolog, odborníkem na oči, který dohlédne na to, že se dětské oko správně vyvíjí.

Mám oční vadu – mohu používat kontaktní čočky?

Stejně jako v případě brýlí, i kontaktní čočky jsou uzpůsobeny různým typům problémům a jejich korekci. Dalekozrakost, krátkozrakost, astigmatismus, presbyopie, a dokonce ani šilhání není dnes pro použití čoček překážkou. Dalo by se tedy říct, že existují čočky pro 99 % populace, a pokud patříte mezi to zbývající jedno procento, pak vězte, že v současnosti není problém vyrobit čočky „na míru” a přizpůsobit je specifickým parametrům vašeho oka.

Do jaké hodnoty dioptrií se dají kontaktní čočky sehnat?

Většina 14denních kontaktních čoček je vyráběna v hodnotách -10 až +6 dioptrií, ale korekce je možná od -20 do +20. Je tedy nepravděpodobné, že zrovna vaše hodnota by nebyla dostupná. Multifokální čočky se dají vyrobit s rozptylem až 2,5 dioptrie.

Je korekce dioptrií z brýlí stejná i pro kontaktní čočky?

Pokud již máte naměřené dioptrie pro brýle, měli byste si je pro kontaktní čočky raději nechat překontrolovat, a to především pokud se pohybujete ve vyšších hodnotách. Je to doporučeno kvůli tomu, že čočka je oku mnohem blíže než brýle, a proto se dioptrie mohou lišit. U kontaktních čoček je navíc důležité znát hodnotu parametru zakřivení rohovky, aby vám perfektně sedly.

Obávám se nasazování a vyndávání kontaktních čoček, zvládnu to?

První dny  budou možná trochu strastiplné, ale je to pouze otázka cviku a čočky si postupem času dokáže nasadit i vyjmout každý. Není se tedy čeho bát.

Vyberte si ten pravý typ kontaktních čoček v optikách Fielmann

Je vám téma kontaktních čoček již mnohem bližší a rozhodli jste se, že jedny vyzkoušíte, ale stále si nejste jisti, po kterých sáhnout? Tolik hodnot, značek, cen… Neváhejte navštívit některou z optik Fielmann a nechat si poradit od specialistů na tuto problematiku. Nebo jste již vášnivým uživatelem čoček a nedáte bez nich ani ránu? V takovém případě můžete nakupovat v klidu na e-shopu z pohodlí vašeho domova.

Fielmann a záruky

V optikách Fielmann je zákazník vždy na prvním místě, a proto si každého, kdo přijde na prodejnu, nebo nakoupí na webových stránkách, řádně hýčkáme. S tím se pojí i naše záruky, které jsou součástí každého vašeho nákupu.

Záruka vrácení peněz

Na čtrnáctidenní kontaktní čočky, ale i sluneční či dioptrické brýle, se vztahuje Tříletá záruka. Zároveň máte jistotu, že zboží nakoupíte za nevýhodnější cenu, protože v případě, že byste na stejný produkt narazili jinde levněji v období do 6 týdnů od vašeho nákupu u Fielmann, máte možnost zboží vrátit a my vám bez dalších otázek vrátíme kupní cenu.

Více o Tříleté záruce

Více o Záruce vrácení peněz