Multifokální čočky

Multifokální čočky

( 17 )

Multifokální čočky: kontaktní čočky na blízko i na dálku - váš věk by vám vůbec nikdo nehádal!

Cvičíte jógu, den zahajujete pozdravem slunci a při protahování strčíte mládež do kapsy? I když jste tělesně zcela zdrávi a fit - vaše oční čočky se již po třicítce dostávají do let. Ztrácejí svoji elasticitu, snižuje se akomodační schopnost a čočky se již neumějí tak silně vyklenout. Následkem je skutečnost, že čtení je komplikovanější a na blízko nevidíte tak dobře, jako za mladších let.
Ne příliš půvabné slovo pro tento zcela přirozený proces zní stařecká vetchozrakost; odborný termín je presbyopie. Existují módní brýle na čtení, oceňované jako elegantní doplňky. Kdo kromě toho potřebuje ještě brýle na dálku, aby zřetelně poznal sousedku za plotem, putuje životem buď se dvěma druhy brýlí, nebo nosí jedny brýle s multifokálními čočkami.
Multifokální čočky se nabízejí jako doplnění. Jak již napovídá jejich název, zajišťují víceohniskové čočky zřetelné vidění ve více směrech - tedy i do různých vzdáleností. Proto se jim říká také progresivní či multifokální čočky. Mnohé z nich má Fielmann na skladě za zaručeně nízké ceny.

Vyhledejte nejbližšího specialistu na kontaktní čočky Fielmann

Při přizpůsobení kontaktních čoček lze přesně určit, jaké čočky se k vašim očím nejlépe hodí a optimálně korigují vaši ametropii. Při výběru multifokálních kontaktních čoček vám naši optometristé rádi nezávazně poradí.

Mohlo by vás také zajímat

Jednodenní čočkySprávná péče o kontaktní čočky

Multifokální kontaktní čočky

Jsou multifokální kontaktní čočky pro vás tou správnou volbou?

Multifokální čočky jsou kontaktní čočky umožňující korekci presbyopie. Torické čočky kromě toho korigují také zakřivení ploch rohovky. Jsou často oceňovány jako alternativa k multifokálním brýlím. Stejně jako brýle s multifokálními čočkami umožňují i moderní multifokální kontaktní čočky zřetelný pohled ve všech situacích: můžete s nimi pohodlně číst a zároveň dobře vidíte i do dálky. Kromě toho je s těmito čočkami možný i pohled do blízka směrem nad hlavou.
Multifokální kontaktní čočky patří k nejsložitějším čočkám na trhu, a proto je nezbytné jejich přizpůsobení odborníkem na kontaktní čočky od společnosti Fielmann. Při výběru správných multifokálních čoček je důležité správné změření vašeho zraku. Dalšími určujícími kritérii jsou vlastnosti vašich očí a slzného filmu, které jsou stejně rozhodující jako to, jak vypadá váš běžný pracovní den a vaše volnočasové aktivity.

Velice důležité: správná péče o vaše multifokální kontaktní čočky

U multifokálních kontaktních čoček by se nikdy nemělo zapomínat na hygienu a na jejich správné čištění. Aby se na povrchu čočky neukládaly žádné částečky nečistot nebo zbytky slz, je řádná péče o kontaktní čočky velice důležitá! Čím častěji se kontaktní čočky vyměňují, tím méně se o ně musíte starat. Správná péče o kontaktní čočky je vždy nesmírně důležitá. Naši experti na kontaktní čočky vám rádi doporučí vhodné prostředky na jejich péči.

Více o prostředcích na péči o kontaktní čočky

Více o správné péči o kontaktní čočky

Zaručeně cenově výhodně: multifokální čočky u společnosti Fielmann

Fielmann má na skladě multifokální čočky velkých značek a jiných známých výrobců za zaručeně nízké ceny. Záruka vrácení peněz (záruka nejnižší ceny) od společnosti Fielmann vám dává jistotu, že nebudete nikdy nakupovat příliš draze.

Vyhledejte nejbližšího specialistu na kontaktní čočky Fielmann