Vhodné pro alergiky.

Prostředky na péči bez konzervačních látek jsou zde bezpečným a šetrným řešením pro citlivé oči.

Prostředky na péči bez konzervačních látek

( 1 )

Péče o kontaktní čočky bez konzervačních látek

Všichni uživatelé týdenních, měsíčních nebo ročních kontaktních čoček vědí, že je důsledná péče o kontaktní čočky velice důležitá pro dlouhodobé zachování kvality čoček i pro vaše zdraví. Ten, kdo je alergický na konzervační látky nebo má citlivé oči, může snadno zareagovat tak, že mu budou oči slzet či svědit.

Pokud máte alergii nebo citlivé oči, neznamená to však, že se musíte používání kontaktních čoček vzdát. Mnoho výrobců nabízí vysoce kvalitní prostředky na péči o kontaktní čočky, jako jsou peroxidové či fyziologické roztoky, které jsou bez konzervačních látek. Rovněž je možné zakoupit kapky do očí k následnému smáčení, taktéž bez konzervačních látek. To vše vám umožní čistit vaše kontakntí čočky šetrným a bezpečným způsobem a používat je i pokud trpíte alergiemi.

Zde naleznete široký výběr prostředků na péči o měkké a tvrdé kontaktní čočky bez konzervačních látek, jako jsou například peroxidové roztoky, Fyziologické roztoky nebo Zvlhčující roztoky.

Peroxidové roztoky bez konzervačních látek

Peroxidové roztoky čistí a desinfikují vaše kontaktní čočky velice účinně a neobsahují konzervační látky. Neutralizaci čoček, která se po desinfekci musí vždy provést, zajistí buď neutralizační tablety nebo speciální nádržka s katalyzátorem.

Fyziologický roztok bez konzervačních látek

Na oplachování kontaktních čoček nepoužívejte vodu z vodovodu, protože ta může obsahovat choroboplodné zárodky.

Pokud chcete opláchnout z povrchu čoček zbytky desinfekčního roztoku či uvolněné nečistoty po jejich vyčištění, je ideální fyziologický roztok. I pro užívání enzymatických tablet je fyziologický roztok tou správnou volbou.

Fielmann nabízí uživatelům kontaktních čoček, kteří jsou alergičtí na konzervační látky, fyziologický roztok, který neobsahuje konzervační látky.

Roztoky na následné smáčení bez konzervačních látek

Roztoky na následné smáčení jsou velice vhodné pro všechny uživatele kontaktních čoček, kteří mají citlivé nebo suché oči. Ani alergici, kteří reagují na konzervační látky, se nemusejí tohoto roztoku vzdávat. Zde naleznete roztoky na následné smáčení bez konzervačních látek v praktických ampulkách nebo v lahvičkách.