Brýle na čtení

Objednejte si nyní jednoohniskové brýle na čtení online: stačí si vybrat obrubu a přidat čočky s potřebnými dioptriemi. Pohodlně vám je doručíme na požadovanou adresu.

Brýle na čtení

( 1532 )
Strana 1 z 77

Až díky vhodným brýlím na čtení se ze čtení stává ta správná pohoda.

S přibývajícím věkem se snižuje výkonnost očí (akomodace), a proto je pak rozpoznání jednotlivých písmen náročné. První příznaky vnímají lidé mezi 40 a 45 rokem věku, ti kteří ještě zcela bez problémů vidí bez brýlí na dálku.

Presbyopie komplikuje a později zcela znemožňuje čtení bez použití brýlí. Tento proces je pozvolný a je možné ho pozorovat i od 35 let věku. Většina lidí potřebuje první brýle na čtení až ve věku mezi 45 a 50 lety a počet dioptrií je na začátku kolem +1,00 dioptrie. Až do věku 60. let se akomodace oka nadále snižuje a poté se zcela ztratí. Poté jsou většinou třeba brýle na čtení s hodnotami +2,5 až +3,0 dioptrie.

Nemusíte mít strach! Presbyopie je zcela přirozený proces, který se týká každého z nás. Pro naši oční čočku je postupem času stále těžší, se přizpůsobit různým vzdálenostem. S věkem ztrácí čočka svoji elasticitu. Proto oko není schopno vidět ostře objekty na blízko, písmena a číslice se rozostřují. Přečtení novin, mapy, jízdního řádu autobusů nebo napínavé knihy je stále těžší a paže jsou najednou příliš „krátké“.

Při prvních příznacích byste měli neprodleně navštívit vašeho očního lékaře nebo optika a nechat si stanovit počet dioptrií (refrakci). U společnosti Fielmann je tato služba bezplatná. Základem výběru vašich individuálních brýlí na čtení je odborné stanovení počtu dioptrií.

Optici a optometristé společnosti Fielmann vám vyrobí zcela speciální brýle na čtení pouze pro vás. Tyto brýle budou upraveny dle vašich individuálních nároků z hlediska počtu dioptrií. Při měření zraku se nezjišťují pouze různé dioptrické hodnoty vašich očí. Rovněž se zjišťuje vzdálenost mezi vašimi panenkami a další důležité parametry pro správné vycentrování brýlí.

Fielmann: brýle pro každý obličej!

Každý obličej je jiný. Proto jsou důležité individuální úpravy a velký výběr brýlí. V každé pobočce Fielmann si můžete vybrat z více než 2 000 vysoce kvalitních obrub! Máme pro vás top módní nebo klasické obruby z kovu a plastu - každou obrubu si můžete zakoupit také jako brýle na čtení. U vašich brýlí na čtení si můžete vybírat mezi brýlemi s polovičními, celými obrubami nebo brýlemi zcela bez obrub. Nechte si poradit a přijďte na vyzkoušení do nejbližší pobočky Fielmann.

Za pouhých 890 Kč získáte v optice Fielmann individuálně vyrobené brýle na čtení s vysoce kvalitními jednoohniskovými čočkami. A kromě toho poskytujeme záruku na tři roky!

Brýle na čtení s vašimi dioptriemi

Jedna věc musí být jasná: s brýlemi na čtení uvidíte ostře pouze na blízko. Pokud se s brýlemi na čtení podíváte do dálky, předměty se vám budou jevit jako rozmazané.

V restauraci si bez problémů přečtete jídelní lístek, ale kdo sedí u vedlejšího stolu, již nezjistíte. Řešením mohou být poloviční brýle. Jsou slušivé, přitahují pozornost, ale mají i své nevýhody: vaše zorné pole je omezené a každý okamžitě pozná, že trpíte presbyopií a potřebujete brýle na čtení. Kromě toho je mohou pohodlně používat pouze ti z vás, kteří nepotřebují brýle na dálku.

Pohodlné a nadčasové jsou brýle s progresivními čočkami. S jejich pomocí vidíte ostře jak na blízko, tak i na dálku. Brýle s progresivními čočkami nelze téměř rozpoznat od běžných jednoohniskových čoček. A proto také nevypovídají nic o vašem věku.
Více o brýlích s progresivními čočkami

Dbejte na vycentrování vašich brýlových čoček!

U společnosti Fielmann vycentrují čočky vašich brýlí na čtení kompetentní optici a optometristé s tou nejvyšší možnou přesností: na milimetry přesné určení vzdálenosti očí a výšky zabroušení brýlových čoček zaručuje kvalitní vidění. Již několikamilimetrové odchylky vedou k vedlejším prizmatickým efektům, které mohou následně způsobovat únavu, nevolnost či bolesti hlavy.

Z dlouhodobého hlediska nemohou hotové zakoupené brýle na čtení nahradit individuálně, na míru upravené brýle na čtení!

Jednu věc si musíte uvědomit: hotové brýle na čtení jsou sériově vyráběné produkty! U hotových brýlí na čtení jsou vzdálenost mezi panenkami a výška zabroušení obou čoček standardizované. Potíž je, že každý obličej je jiný. Pokud se vzdálenost vašich očí nebo jejich vertikální poloha za skly odlišují od standardních hodnot, mohou se u vás objevovat prizmatické vedlejší účinky, které mohou vést až k závratím, nevolnostem či bolestem hlavy.

Sériově vyráběné brýle na čtení mohou být pouze doplněním individuálně upravených brýlí na čtení. Pokud budete potřebovat velmi rychle pomoc pro vidění na blízko, nabízí vám společnost Fielmann v každé své pobočce velký výběr módních sériově vyráběných brýlí na čtení se standardním počtem dioptrií. A samozřejmě za garantovaně nízké ceny - Fielmann poskytuje Záruku vrácení peněz (záruku nejnižší ceny) i u sériově vyráběných brýlí na čtení.

Kromě toho korigují sériově vyráběné brýle na čtení pouze sférické refrakční vady se stejným optickým účinkem obou čoček. Pokud se liší počty dioptrií obou vašich očí nebo pokud je vaše rohovka - jak je tomu u mnoha lidí - lehce zakřivená (astigmatismus), neuvidíte se sériově vyráběnými brýlemi na čtení tak dobře a pohodlně jako s individuálně vyrobenými a upravenými brýlemi na čtení nebo brýlemi s progresivními čočkami.

Individuálně vyrobené brýle na čtení představují řešení! Pro pravidelné užívání doporučujeme zhotovení brýlí na čtení, které berou v úvahu individuální počet vašich dioptrií, vzdálenost vašich očí a individuální tvar obrub.

U společnosti Fielmann obdržíte individuálně, pro vás vyrobené brýle na čtení včetně pojištění brýlí na celý rok již za 890 Kč. Na všechny brýle poskytuje společnost Fielmann Tříletou záruku.

Fielmann změří vaše oči zcela bezplatně!

Presbyopie se objevuje téměř u všech lidí ve středním věku. Informace o počtu dioptrií vám poskytnou pravidelně prováděné kontroly a měření zraku u vašeho očního lékaře nebo optometristy. U společnosti Fielmann vám kompetentní a odborně vyškolení optici a optometristé změří zrak pomocí moderní technologie. A to kdykoli a bezplatně.
Více o bezplatném měření zraku