Kdy svěřit opravu brýlí do rukou profesionála?

Pořád je někam nosíme, nandaváme, sundaváme, dáváme do tašky nebo nám i spadnou na zem - každý den je pro naše brýle opravdu náročnou výzvou. Pokud s nimi zacházíte opatrně, nemusíte je opravovat příliš často. Pokud se při manipulaci s brýlemi stane nějaká pohroma, pak může být oprava brýlí skutečně nezbytná. Zde se dozvíte, v jakých případech je třeba nechat si brýle opravit u profesionálů.

Oprava brýlí - co můžete udělat vlastními silami?

Pokud dojde u vašich brýlí časem k uvolnění stranic, je to často tím, že malé šroubky v pantech stranic nejsou správně utaženy. Pokud máte vhodný malý šroubováček na brýle, můžete si je opravit sami tak, že uvolněné šroubky opatrně opět dotáhnete.

Mnozí zákazníci se také snaží si sami dotáhnout uvolněná sedýlka na nosníku brýlí. Tuto opravu brýlí byste raději měli přenechat profesionálům, protože je to  trochu náročnější, než je dotažení stranic - šroubovák vám může sklouznout a můžete si poškrábat brýlovou čočku. Kromě toho se také může v případě neodborného dotažení šroubků původní usazení brýlí ještě zhoršit.

Kdy je možné opravit poškozené brýle?

V dalším textu vám představíme možná poškození a vady brýlí a prozradíme vám, jak si takto poškozené brýle můžete nechat opravit.

Důležitá informace pro vás: u společnosti Fielmann máte na brýle vždy Tříletou záruku - a to platí i pro dětské brýle. Menší opravy vám provedeme v některé z poboček Fielmann zcela bezplatně. Například vám naši optici  obruby nebo vymění sedlo či vám brýle vyčistí ultrazvukem.

Výměna jednotlivých dílů

Pokud vaše brýle často používáte, tak se jednotlivé díly, jako jsou šroubky, sedálka či koncovky stranic časem opotřebí nebo se ztratí. V našich pobočkách Fielmann máme většinu malých dílů na skladě a umíme je většinou opravit během několika minut a často i zcela zdarma.

Barvou potřísněná brýlová obruba

Při malování stěn či natírání nábytku se může velice snadno stát, že si brýle zamažete stříkanci od barvy. Někdy je možné provést "opravu" vlastními silami, pokuste se skvrnu odstranit trochou vody a mycího prostředku.

Pokud to nepomůže, nepoužívejte žádné agresivní čisticí prostředky. Rovněž se nepokoušejte, odstranit skvrny zeškrabáním, ale přenechte tento úkol raději profesionálům. Naši optici jsou schopni, odstranit většinu podobných nečistot šetrným způsobem.

Oprava ohnutých brýlí

Pokud se brýlová obruba ohne, je možné ji ve většině případů opravit. Naši zaměstnanci vám pomohou napravit ohnuté kovové či plastové obruby tak, aby vám opět perfektně seděly a brýle jste mohli dál pohodlně nosit.

Vypadlá brýlová čočka

Někdy může dojít k tomu, že se brýlová skla z obruby uvolní a vypadnou - například pokud při čištění brýlí moc tlačíte.  Pokud je čočka nepoškozená, můžete si nechat vaše brýle jednoduše opravit v některé z našich poboček.

V optice Fielmann nakupujete bez rizika.

Naše výhody a záruky

V optice Fielmann nakupujete bez rizika, protože poskytujeme Záruku spokojenosti.

Co se už opravit nedá? Nové čočky nebo obruby, i tak lze brýle opravit.

Zatímco výše uvedené opravy brýlí lze provést relativně snadno, existují i poškození, u kterých je nutné sáhnout po náhradních dílech.

  • Zlomená obruba -  pokud dojde na jednom či na několika místech ke zlomení brýlové obruby, obvykle se brýle již opravit nedají.  Je tedy třeba obrubu vyměnit, což platí  především pro obruby vyrobené z plastu.

  • Poškrabané či rozbité čočky - pokud jsou skla úplně rozbitá, je jasné, že je třeba vsadit do brýlí čočky nové.  Všechno zlé, je k nečemu dobré, pokud se vám změnily dioptrie, budete mít v nových brýlích ty správné.

Pokud jsou vaše brýle poškozeny, vezměte je na posouzení do některé z poboček Fielmann, kde můžete s našimi zkušenými optiky probrat možnosti, jak brýle opravit.