• můj účet
  • Brýle
  • Sluneční brýle
  • Kontaktní čočky
  • Služby
  • O nás
  Najděte pobočku a zarezervujte si
  schůzku

  Správná likvidace kontaktních čoček

  Kontaktní čočky mají mnohoé výhod, jsou praktické, flexibilní, nabízejí svobodu pohybu a neomezený výhled. Jejich nevýhodou oproti brýlím je to, že se po určité době užívání musejí vyhodit. Dobrou zprávou ale je, že stačí dodržovat několik zásad, a tím co nejvíce snížit zatížení životního prostředí. Vysvětlíme vám vše, co potřebujete vědět.


  Nezáleží na tom, zda je používáte pouze někdy nebo každý den, při sportu, v práci nebo na dovolené - kontaktní čočky mají mnoho výhod. Přestože nejsou příliš nápadné, mohou znamenat, v případě chybné likvidace výrazné zatížení pro životní prostředí.

  Kontaktní čočky jsou z větší části vyrobeny z plastu a nejsou biologicky odbouratelné, proto se nesmějí vyhazovat do toalet či do umyvadel, protože tak by se dostávaly  v podobě mikroplastů do našich vod a v podobě kalu z čističek na naše pole a  následně pak do potravního řetězce zvířat a pak i lidí.

  Je proto mimořádně důležité, aby se kontaktní čočky likvidovaly správným způsobem v domovním odpadu. Pokud naleznete na obalu zelený bod, je možné recyklovat obaly čoček (použitý papír) a blistry na čočky (plastový odpad) v kontejnerech na tříděný odpad,  a tím  tak výrazně přispět k ochraně životního prostředí.


  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka