• můj účet
  • Brýle
  • Sluneční brýle
  • Kontaktní čočky
  • Služby
  • O nás
  Najděte pobočku a zarezervujte si
  schůzku
  Víceohniskové brýle

  Multifokální brýle: Fielmann – Nechte váš pohled plynule klouzat mezi vzdálenostmi!

  „Kde jsou zase moje brýle...?“ Je vám tato otázka povědomá? Mnichovský komik Karl Valentin odpovídá v jedné rozhlasové hře takto: „Brýle se bez brýlí špatně hledají!“


  Ten, kdo potřebuje brýle na čtení a brýle na dálku, hledá často oboje dvoje. Od smrti Valentina v roce 1948 uplynulo ještě dalších více jak deset let, než byly vyvinuty první brýle s multifokálními čočkami. Dnes můžete pomocí jedněch brýlí vyřešit hned tři problémy najednou: brýle s multifokálními čočkami zajistí korekci vaší  krátkozrakosti, slouží při  presbyopii jako brýle na čtení a vše vidíte zcela jasně a ostře i v přechodné vzdálenosti - například při práci za vaším psacím stolem.

  To znamená: s multifokálními brýlemi poznáte vašeho šéfa na konci chodby, můžete se dívat do očí vašemu obchodnímu partnerovi u konferenčního stolu a zároveň si můžete přečíst návrh smlouvy, aniž byste museli brýle měnit. Brýle s multifokálními čočkami jsou tedy brýle pro všechny příležitosti a na všechny vzdálenosti. To by se Karlu Valentinovi líbilo!

  Brýle s multifokálními čočkami jsou nejpohodlnější a nejmodernější možností korekce presbyopie. Brýle s multifokálními čočkami nelze téměř rozpoznat od jednohniskových brýlí, a proto také neprozrazují nic o vašem věku. Presbyopie je zcela přirozený proces. Skrývá se za ní snížená elasticita oční čočky neboli snížená akomodační schopnost. To znamená, že se již oční čočka nemůže dostatečně zakulatit. Důsledkem je to, že neuvidíte objekty ve vaší blízkosti dostatečně ostře: potřebujete brýle na čtení!

  Přestože jsou dnes brýle na čtení in a jsou považovány za módní doplněk, jsou brýle s multifokálními čočkami tou nejpohodlnější variantou na korekci presbyopie. Díky brýlím s multifokálními čočkami nemusíte neustále měnit brýle na čtení a brýle na dálku. Moderní brýle s multifokálními čočkami jsou velkou úlevou pro všechny z nás, jejichž oči se musejí rychle přizpůsobit měnícím se situacím a nutnosti pohledů na různé vzdálenosti. Brýle s multifokálnímii čočkami umožňují oproti brýlím na čtení plynulé, ostré vidění do dálky, na blízko a i na střední vzdálenosti. Přechod mezi různými korekčními hodnotami je v těchto čočkách "klouzavý". Vaše oči mohou s těmito brýlemi bez problémů "klouzat" mezi různými vzdálenostmi sem a tam.

  Pozor při výběru obruby: ne všechny obruby jsou vhodné pro multifokální čočky. Aby bylo možné dosáhnout efektu multifokálních čoček, je třeba určitá velikost obruby. Nechte si poradit a přijďte na vyzkoušení do vaší nejbližší pobočky Fielmann.

  Práce s přesností na milimetry zaručí dobré vidění! Cesta k vašim multifokálním brýlím

  Při výrobě vašich individuálních brýlí musí optik změřit zrak a brýlové čočky přesně vycentrovat. Až změření všech nezbytných parametrů a přesné zapracování čoček do obruby brýlí zaručí ostré vidění do všech vzdáleností. Pokud brýle nesedí správně, je jejich nošení nepohodlné. Ostré vidění lze zaručit jen v případě, pokud je obruba přesně přizpůsobená. U společnosti Fielmann jsou měření zraku, centrování čoček a přizpůsobení obruby samozřejmě bezplatné.

  Pro zjištění správných korekčních hodnot je měření vašeho zraku nezbytností. U společnosti Fielmann vám kompetentní a odborně vyškolení optici a optometristé změří zrak pomocí moderní technologie.

  Po změření zraku vám naši optici poradí s výběrem správných obrub a vhodných multifokálních čoček. Můžete si vybrat z různých materiálů, které vám na přání upravíme povrchovou úpravou, jako jsou například antireflexní vrstva nebo vytvrzení.

  Abyste s vašimi multifokálními brýlemi zaručeně ostře viděli, musejí se vaše čočky vycentrovat: k tomu je nezbytné přesné změření vzdálenosti vašich očí, výšky průhledu a dalších hodnot (pantoskopický úhel, vzdálenost brýlové čočky od rohovky, prohnutí brýlového středu). Na základně těchto hodnot se vaše multifokální čočky na milimetry přesně vycentrují a zapracují do obruby. Odchylky při centrování vedou následně k vedlejším účinkům, které se však většinou nedávají do souvislosti s chybně usazenými čočkami. V případě chybně vycentrovaných brýlí se mohou dostavit nevolnost, bolesti hlavy a únava.

  Aby byly vaše multifokální brýle také skutečně pohodlné, musí je naši optici anatomicky přizpůsobit. Brýle nesmějí na nose ani za ušima tlačit nebo klouzat. Referenční body určené při centrování musejí zůstat nezměněné ve výšce očí.

  Rada týkající se vašich prvních brýlí s multifokálními čočkami: začněte co nejdříve a noste je co nejčastěji!

  Naši optici vám radí, rozhodnout se pro brýle s multifokálními čočkami co nejdříve. Tak se vám bude zvykat snáze. Čím častěji je budete nosit, tím rychleji se s vašimi novými multifokálními brýlemi sžijete. Většina zákazníků je bez problémů používá hned nebo již po několika dnech.

  Kancelářské brýle: Fielmann - "klouzejte" do blízka!

  Existují brýle s progresivními čočkami vyvinuté speciálně pro práci za psacím stolem. Brýle s těmito čočkami se označují také jako brýle přizpůsobené denním činnostem nebo komfortní brýle na blízko. S těmito brýlemi je vaše zorné pole „delší“ než s běžnými brýlemi na čtení, avšak na pohled do dálky nejsou tyto brýle vhodné. Lepší alternativou na plynulé a ostré vidění na všechny vzdálenosti jsou brýle s klasickými multifokálními čočkami.

  Brýle pro práci na počítači: Fielmann - "klouzejte" zrakem po své kanceláři!

  Při intenzivní práci u monitoru počítače se oči rychle unaví. Již nepatrná ametropie má negativní dopady. Řešením jsou brýle pro práci na počítači. Dle jejich provedení to mohou být buď jednoohniskové brýle individuálně upravené na požadovanou vzdálenost nebo takzvané progresivní kancelářské brýle. Navíc: na nákladech na podobné brýle se může podílet váš zaměstnavatel.

  Bifokální a trifokální brýle

  Vzpomínáte si ještě na brýle vašeho dědečka? Možná měl vícefokální brýle, ve kterých bylo dole malé "okénko", kterým mohl číst. Brýlím se dvěma odlišnými, viditelnými čočkami se říká bifokální brýle. Pokud jsou v jedněch brýlích tři druhy dioptrií, hovoříme o tzv. trifokálních brýlích. Tyto Vícefokální brýle jsou známé již více než 200 let a umožňují ostré vidění jak do dálky, tak i do blízka.

  Přechod mezi jednotlivými oblastmi vidění není plynulý ani pozvolný, ale náhlý a je pro vás jasně zřetelný. Abyste viděli ostře do blízka, díváte se vlastně "okénkem", tedy zvenku viditelným skleněným prvkem, který je umístěn ve spodní části čočky brýlí. Moderní alternativou jsou brýle s multifokálními čočkami. Přesto nabízejí pobočky Fielmann i dnes bifokální a trifokální brýle s viditelným přechodem v brýlové čočce – od předních výrobců a za zaručeně nízké ceny.

  MÓDA, KVALITA A FÉROVÉ CENY. FIELMANN – VAŠE VÝHODY.
  Záruka spokojenosti

  Pokud vaše nové brýle nesplňují vaše očekávání, vyměníme je, nebo je přijmeme zpět a vrátíme vám kupní cenu. Kdykoli.


  Záruka vrácení peněz

  Pokud do 6 týdnů od nákupu uvidíte jinde stejný produkt levněji, Fielmann přijme zboží zpět a vrátí vám kupní cenu.


  Tříletá záruka na všechny brýle

  Fielmann znamená zaručenou kvalitu. Všechny obruby v kolekci Fielmann, ať už pro dospělé nebo pro děti, úspěšně prošly testem v souladu s ČSN EN ISO 12870.


  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka