Speciální brýle pro všechny příležitosti: Fielmann.

Na mnoha pracovištích číhají na naše oči různá nebezpečí. Při frézování, broušení, svařování či kování se do oka mohou velice rychle dostat nebezpečná cizí tělesa.

Často je reflex našeho víčka příliš pomalý a neštěstí je tady: přivodili jsme si zranění oka! A je zcela jedno, zda stojíte u soustruhu v podniku nebo něco kutíte doma u vás ve sklepě: pracovní úraz se může přihodit opravdu kdekoli.

Pozor, bez speciálních brýlí si můžete přivodit poranění oka, ani nemrknete!

Ostrá cizí tělesa, jako jsou špony a třísky, prachové částice a jiná mechanická nebezpečí, ale také chemické látky, jako jsou kyseliny a zásady, plyny a páry, záblesky světla a laserů, nebo tepelná rizika vycházející z horkých kapalin, mohou způsobit vážná poranění očí a vést dokonce i k trvalé slepotě. Již pouhá kapička některých chemikálií stačí k zakalení vaší rohovky. Odletující kovové částice s ostrými hranami vznikají například při dělení materiálu a mohou proniknout i přes zavřené oční víčko a způsobit závažná poranění vašich očí.

Ochranné brýle na pracovišti

U činností, jako jsou broušení, svařování, vrtání, práce s laserovými paprsky a na pracovištích v chemických laboratořích, je používání ochranných brýlí nejen důležité a smysluplné, ale je často předepsáno i zaměstnavatelem či zákonem. Tam, kde jsou ochranné pracovní brýle nezbytné, přebírá zaměstnavatel často část nebo dokonce i celé náklady na tyto ochranné brýle. U společnosti Fielmann obdržíte ochranné brýle jak s dioptriemi, tak i bez nich. Dle vašeho pracovního prostředí a dle stupně ohrožení můžete používat různé druhy pracovních ochranných brýlí a různé druhy skel. Ve spolupráci s výrobci ochranných brýlí, jako je například firma UVEX, vám společnost Fielmann vyrobí ochranné brýle s dioptriemi i bez nich.

V našich optikách prověří kompetentní optometristé stav vašeho zraku a poradí vám při výběru vhodných ochranných pracovních brýlí, obrub a skel.

Zvětšovací brýle s lupou pro speciální potřeby

Zvětšovací brýle s lupou jsou speciální brýle určené pro specifické profesní potřeby. Teleskopické brýle se skládají z brýlí s integrovaným dalekohledem a nasouvací lupou a poskytují až 8násobné zvětšení. Společnost Fielmann nabízí široký výběr zvětšovacích optických pomůcek a lup od výrobců jako jsou Eschenbach a Zeiss. Rádi pro vás objednáme specializované, respektive individuální teleskopické brýle. Nechte si poradit u našich kompetentních optiků.