Kontaktní čočky Air Optix night&day od společnosti Alcon

Měsíční čočky Air Optix, od známého výrobce Alcon, jsou Jedny z prvních silikon-hydrogelových čoček na trhu . Tyto extrémně prodyšné měsíční čočky jsou vhodné pro kontinuální nošení bez pocitu dráždění či nepohodlí.

Jak je to možné? Mají totiž povrch zušlechtěný plazmou, zvlhčující systém Aqua a propouštějí až 5x více kyslíku než tradiční hydrogelové čočky. Jejich kvalita z nich dělá skvělého každodenního společníka, který vám zajistí pohodlí, ale pochopitelně jen za předpokladu, že je po každém použití důkladně vyčistíte a uložíte do pouzdra.

I přes všechny tyto charakteristiky a mimořádné vlastnosti  by měl mít každý uživatel na paměti, že čočky Air Optix bude po měsíci od jejich vyjmutí z blistru potřeba vyměnit za nové. Může se stát, že během nošení dojde k podráždění nebo zarudnutí oka – v takovém případě čočky vyjměte a nechte oko odpočinout. V případě pocitu suchého oka neváhejte sáhnout po zvlhčujících očních kapkách.

Co tyto čočky nabízejí:

Snadnou aplikaci

Materiál čoček Air Optix nazývaný lotrafilcon obsahuje kromě fluorosilikonu a vody i barevnou přísadu, která čočkám propůjčuje světle modrou barvu. Tím jsou čočky snáze viditelné během manipulace a nasazování.

Pohodlné nošení bez dráždění očí

Kontaktní čočky měsíční Air Optix night&day jsou, jak už bylo zmíněno, vhodné pro kontinuální (prodloužené) nošení, a díky obrovské propustnosti kyslíku, dokonce i pro občasné přespání. To ale neplatí pro nedioptrické barevné čočky. V každém případě byste nošení čoček přes noc měli konzultovat s odborníkem.

Správná manipulace je základ všeho

Všechny výhody měsíčních čoček Air Optix přijdou vniveč, pokud uživatel nebude dodržovat základní pravidla pro manipulaci s nimi. Proto zde přinášíme několik zásad pro používání kontaktních čoček:

  • Před manipulací s čočkami si důkladně umyjte a osušte ruce.

  • Před otevřením blistru s ním jemně zatřepejte, čočku vyjměte, nebo si obsah blistru vylijte do dlaně.

  • Ujistěte se, že čočka je správnou stranou ven a že používáte správnou čočku pro dané oko.

  • Pro jednoduché nasazení položte čočku na špičku ukazováčku, prostředníček stejné ruky jemně přiložte k dolním řasám a stáhněte víčko. Zároveň prsty druhé ruky zdvihněte horní víčko. Čočku vložte přímo na oko, podívejte se dolů, pouštějte dolní víčko, následně horní a jemně zamrkejte.

  • Pro bezpečné vyjmutí oko intenzivně promrkejte, vzhlédněte nahoru a čočku prstem jemně vysuňte dolů na oční bělmo, opatrně ji uchopte ukazováčkem a palcem a vyjměte. Pokud se vám to nedaří, oči prokapejte zvlhčujícími kapkami a po chvíli zkuste znovu.

  • Po použití čočky důkladně umyjte a uložte do pouzdra s roztokem.

Více o prostředcích na péči o kontaktní čočky

Více o správné péči o kontaktní čočky

Výběr čoček Air Optix v optikách Fielmann

Air Optix Aqua

Kontaktní čočky Air Optix Aqua vám poskytnou pohodlí a jasný pohled po celý den. Vysoká prodyšnost, komfort a technologie SmartShield (ochranné obal kolem čočky) z nich činí čočky ideální pro dlouhodobé používání.

Air Optix Night & Day Aqua

Kontaktní čočky Air Optix Night & Day Aqua jsou tím pravým parťákem pro každou situaci, protože maximalizují požitek z každé aktivity, na kterou jen pomyslíte. Jsou až 6krát prodyšnější než klasické hydrogelové čočky, což jistě potěší i nositele čoček s vyššími korekčními hodnotami.

Air Optix plus HydraGlyde

Kontaktní čočky Air Optix HydraGlyde jsou následníkem modelu Aqua, poskytují tedy ještě větší komfort při nošení. To je možné díky účinné technologii smáčení HydraGlyde Moisture Max, která nasává vlhkost a udržuje ji na čočce. Zapomeňte tedy na pocit suchých očí.

Který typ je ten pravý pro vás?

Každé oko je jiné, a proto každému vyhovují jiné čočky. Tomu náš tým dobře rozumí,  a proto je pro nás samozřejmostí dát zákazníkům možnost cokoliv s našimi odborníky konzultovat. Při návštěvě kterékoliv z optik Fielmann se neváhejte obrátit na přítomné optiky či kontaktology a nechte si poradit s tím, který typ čoček pro vás bude ten nejlepší.

Záruky společnosti Fielmann

Záruka spokojenosti

Chápeme, že zejména pro nové uživatele kontaktních čoček může být těžké se rozhodnout, které čočky a kolik balení si má domů odnést. Pokud ale některé zboží zakoupíte a následně zjistíte, že není to pravé, nezoufejte. Stačí zajít na některou z našich poboček a my uděláme všechno pro to, abychom problém společně s vámi vyřešili.

Více o Záruce spokojenosti

Záruka vrácení peněz

Tato záruka platí i pro čočky, které následně najdete v jiné optice levněji. Pokud do 6 týdnů od vašeho nákupu ve Fielmann najdete stejný produkt za nižší cenu u konkurence, bez dalších otázek vám vrátíme jeho kupní cenu, abyste si mohli zboží pořídit za skutečně nejnižší cenu na trhu.

Více o Zárucevrácení peněz