"To je želvovina nebo co...?" Ne! Acetát.

Brýle jsou dnes daleko více než jen vyjádřením módního vkusu - jsou ozdobou obličeje! Hvězdy používající brýle na to přišly již dávno: Demi Moore dává přednost přísným, černým brýlím v nadměrných velikostech a Lady Gaga zvýrazňuje svá bláznivá vystoupení excentrickými brýlemi, které samy působí jako umělecké dílo.

Celebrity, jako jsou Meryl Streep, Anastacia či Nicole Kidmann nosí brýle zcela záměrně! A také ikona módního průmyslu Karl Lagerfeld brýle vůbec neodkládal. Neznámějším nositelem brýlí je však bezesporu Sir Elton John. Jeho posedlost brýlemi se stala legendou a jeho slabost pro jejich nošení je ochrannou známkou této popové hvězdy. Vlastní stovky brýlí a sbírá je jako filatelisté sbírají poštovní známky.

Křiklavé, podivné i líbivé, elegantní, exkluzivní či extravagantní - brýle jsou dnes z hlediska tvarů a barev stejně rozmanité, jako jsou dámské boty či kabelky. Zdůrazňují jedinečnost uživatele, jeho vztah k módě, jsou výpovědí o stylu dané osoby a individuálním doplňkem celého outfitu.

A to díky acetátu! Materiály, ze kterých se moderní brýle vyrábějí, dávají návrhářům současných brýlí neuvěřitelnou svobodu při jejich výrobě. Acetát je na výrobu brýlí opravdu úžasným materiálem. Je možné ho frézovat, leštit a zpracovávat do stále nových, top moderních obrub s neomezenými kombinacemi barev.

Díky acetátu je možné opravdu vše. U tohoto materiálu jsou lehkost a komfort při nošení úplnou samozřejmostí. Ani těžké váhy, jako jsou masivně působící brýle ve stylu Nerd, vám na nose nebudou připadat těžké. Výrazné módní trendy mohou za svoji výslednou lehkost poděkovat acetátu „lehkému jako peříčko“.

Základním materiálem jsou acetátové desky, ze kterých vznikají obruby ve stále nových barevných variacích.