"To je želvovina nebo co...?" Ne! Acetát.

Brýle jsou dnes daleko více než jen vyjádřením módního vkusu - jsou ozdobou obličeje! Hvězdy používající brýle na to přišly již dávno: Demi Moore dává přednost přísným, černým brýlím v nadměrných velikostech a Lady Gaga zvýrazňuje svá bláznivá vystoupení excentrickými brýlemi, které samy působí jako umělecké dílo.


Celebrity, jako jsou Meryl Streep, Anastacia či Nicole Kidmann nosí brýle zcela záměrně! A také ikona módního průmyslu Karl Lagerfeld brýle vůbec neodkládal. Neznámějším nositelem brýlí je však bezesporu Sir Elton John. Jeho posedlost brýlemi se stala legendou a jeho slabost pro jejich nošení je ochrannou známkou této popové hvězdy. Vlastní stovky brýlí a sbírá je jako filatelisté sbírají poštovní známky.

Křiklavé, podivné i líbivé, elegantní, exkluzivní či extravagantní - brýle jsou dnes z hlediska tvarů a barev stejně rozmanité, jako jsou dámské boty či kabelky. Zdůrazňují jedinečnost uživatele, jeho vztah k módě, jsou výpovědí o stylu dané osoby a individuálním doplňkem celého outfitu.

A to díky acetátu! Materiály, ze kterých se moderní brýle vyrábějí, dávají návrhářům současných brýlí neuvěřitelnou svobodu při jejich výrobě. Acetát je na výrobu brýlí opravdu úžasným materiálem. Je možné ho frézovat, leštit a zpracovávat do stále nových, top moderních obrub s neomezenými kombinacemi barev.

Díky acetátu je možné opravdu vše. U tohoto materiálu jsou lehkost a komfort při nošení úplnou samozřejmostí. Ani těžké váhy, jako jsou masivně působící brýle ve stylu Nerd, vám na nose nebudou připadat těžké. Výrazné módní trendy mohou za svoji výslednou lehkost poděkovat acetátu „lehkému jako peříčko“.

Základním materiálem jsou acetátové desky, ze kterých vznikají obruby ve stále nových barevných variacích.

Acetát je přírodní produkt! Získává se z celuózy, která je organickým materiálem. Pří výrobě acetátu se využívá celulóza z bavlny. Na rozdíl od zpracování textilních materiálů, zde prochází bavlna velice náročným výrobním procesem. Bavlna na výrobu brýlí se nejprve vysuší, rozemele se na celuózový prášek, poté se přidá kyselina octová, zabarví se, roztřídí a na konci procesu se zpracuje do tvaru pevných desek. Z těchto acetátových desek se pak nařežou a vyfrézují jednotlivé brýlové obruby.

Acetát znamená svobodný výběr barev a tvarů! Díky možnosti zcela libovolně vše kombinovat není fantazie návrhářů brýlí opravdu ničím omezena. Acetát umí u brýlí opravdové zázraky – působí jako proměnlivý či probíhající v několika vrstvách, konstrastní ve zabarvení, lesklý či matný, zcela čirý či průsvitný! Prostorového hloubkového účinku je dosaženo jednotlivými vrstvami a odstupňovaným stínováním. Aby mohli návrháři brýlí tento trojrozměrný efekt maximálně využít, jsou aceátové desky vyhotoveny ve vrstvách, které se pak spojují do jednoho bloku. Odborníci hovoří o tomto procesu jako o "tmelení". Zákazníci společnosti Fielmann si díky těmto vícevrstvým, mnohobarevným acetátům mohou vybírat vždy stále nové, top módní brýlové obruby.

Společnost Fielmann využívá při výrobě brýlí osvědčené postupy starých řemeslných mistrů, které umožňují ještě více zdůraznit lesk a průzračnost tohoto materiálu – stranice a obruby se otáčejí spolu s kousky dřeva a lešticí pasty ve speciálním bubnu po dobu 70 hodin.

Spektrum jednotlivých tvarů je také široké. Návrháři brýlí mohou při zpracování acetátu popustit uzdu své kreativitě opravdu na maximum a hvězdy jako Lady Gaga se tak mohou blýsknout před svými fanoušky. Nápadné a odvážné nebo naopak klasické a elegantní - acetát propůjčuje brýlím a jejich uživatelům zcela individuální charakter.

I pro zcela konzervativní zákazníky je acetát jako materiál nepostradatelný. Decentní obruby pro každý den, vysoce jakostní brýle typu Couture a variace „želvoviny“ v teplých odstínech hnědé a žluté ála „Havanna“ či obruby ve výrazné černé barvě - klasik, který nikdy neztratí své kouzlo - všechny tyto produkty se dnes vyrábějí rovněž z acetátu.

Brýle: Fielmann | MI 035 SUN FA | LD 025 SUN FA | Bez obrub z acetátu si dnes módu již neumíme ani představit.

Klasika tvaru retro je dnes zcela in. Obruby ze 60., 70. a 80. let jsou dnes jako acetátové obruby moderní a zcela nadčasové, tvar Panto ze 30. let je opět na scéně a ikony brýlové módy, jako jsou „Wayfarer“ z filmu Bratři Bluesovi se v 21. století vracejí a stávají se klasikou.

Máte vysoké čelo, tvar vašeho olbličeje je lichoběžníkový či oválný, kulatý nebo hranatý? Máte tupý nos nebo vysoké lícní kosti? Acetát udělá z každého obličeje takový, který je "na nošení brýlí vhodný".

V koleci Fielmann naleznete široký výběr top módních acetátových obrub a zcela jistě také model, který se bude hodit k vašemu obličeji, typu a k vašemu oblíbenému životnímu stylu. Každé acetátové brýle Fielmann mají na vnitřní straně stranic doklad o svém původu "Acetat:Naturprodukt ".