• můj účet
  Najděte pobočku a zarezervujte si
  schůzku
  Víceohniskové brýle

  Kancelářské Brýle Fielmann – pro přehled v kanceláři!

  Pracujete soustředěně na počítači a najednou se otevřou dveře a vy nevíte: je to zákazník či kolega? Nebo dokonce šéf? Nejpozději v okamžiku, kdy to nezjistíte ihned, potřebujete na pracovišti kancelářské brýle.


  Všední den v kanceláři je výzvou pro náš zrak! Již práce u monitoru počítače je dost náročná sama o sobě, ale chcete se také trefit do koše na odpadky, zvolit číslo na vašem telefonu, přečíst nápis na pořadači a udržovat si přehled o přítomnosti vašich kolegů za psacím stolem. S kancelářskými brýlemi máte vždy přehled o životě v kanceláři!

  Kancelářské brýle se nazývají také brýle na krátké vzdálenosti. Oba pojmy jsou správné, protože vidění v místnosti - tedy v bezprostřední vzdálenosti - je díky těmto brýlím daleko příjemnější. S těmito brýlemi můžete dokonce i číst. Jedná se o brýle s multifokálními čočkami, které kombinují střední a krátké vzdálenosti, a to až do tří metrů.

  Správné brýle do kanceláře - ale ne na řízení auta!

  Pokud chcete dobře vidět za "horizont", nejsou kancelářské brýle vůbec vhodné. Většina kanceláří v České republice není však o mnoho větší než běžný obývací pokoj. "Horizontem" je stěna na protější straně místnosti. Brýle na dálku tedy potřebovat nebudete - snad pouze v případech, pokud by byla vaše kancelář velká jako výrobní hala. Abyste viděli objekty ze všech vzdáleností stejně ostře, budete potřebovat brýle s multifokálními čočkami.

  Rozdíl mezi brýlemi určenými pro pracovní prostředí a kancelářskými brýlemi

  U brýlí určených pro pracovní prostředí, kterým se hovorově říká také „Brýle do kanceláře“ se rozlišují brýle s jednoohniskovými a multifokálními čočkami. S přibývajícím věkem vede zhoršená akomodace oka k tomu, že se oblast ostrého vidění stále zmenšuje. Na začátku vyššího věku většinou na pracovišti stačí speciálně upravené jednoohniskové brýle, nejpohodlnější variantou pro používání v kanceláři nebo za psacím stolem doma jsou však kancelářské čočky přizpůsobené denním činnostem. 

  Díky upraveným čočkám vidíte ostře nejen v bezprostřední blízkosti, ale také do větší vzdálenosti. Do jaké vzdálenosti můžete ještě vidět ostře s jednoohniskovými čočkami (brýle na čtení) nebo s multifokálními čočkami (kancelářské čočky), záleží na akomodaci vašeho oka a na jeho individuálních hodnotách. Optometristé a optici společnosti Fielmann vám rádi vysvětlí rozdíly mezi různými brýlemi používanými na pracovišti. Kontaktujte nás!

  Kancelářské čočky pro vaše individuální potřeby při práci v kanceláři!

  Pokud se často stýkáte s lidmi, sedíte převážně u konferenčních stolů nebo pokud intenzivně spolupracujete s vašimi kolegy za psacím stolem, potřebujete jiné kancelářské čočky než kolegové, kteří pracují převážně u monitoru počítače. Při výběru kancelářských čoček hraje roli nejen kondice vašeho zraku, ale také vaše osobní potřeby na pracovišti.

  Kancelářské čočky se odlišují různými "přídavky na blízko". Pokud optometrista hovoří o přídavku na blízko nebo o adici, myslí tím rozdíl mezi hodnotami dioptrií potřebných na dálku a na blízko. Přitom zde jde pouze o „prodloužení” zorného pole.

  Výběrem různých čoček může optometrista upravit vaše kancelářské brýle na různé vzdálenosti: pokud budete brýle používat především pro práci u počítače, tedy v bezprostřední blízkosti – doporučuje se nižší přídavek na blízko. Tak vám kancelářské brýle zaručují vysokou ostrost vidění u počítače a přesto s nimi můžete ostře vidět i na větší vzdálenosti, než s běžnými brýlemi na čtení.

  Kancelářské brýle jsou správnou volbou, pokud v práci častěji hovoříte s kolegy, než sedíte u počítače. Tak máte k dispozici ještě větší rozsah vidění. Při rozhodování záleží na vašich individuálních potřebách při práci v kanceláři.

  Práce s přesností na milimetry zaručí dobré vidění! Cesta k vašim kancelářským brýlím

  Při výrobě vašich individuálních kancelářských brýlí musí optometrista změřit váš zrak a přesně vaše čočky vycentrovat. Až změření všech nezbytných parametrů a přesné zapracování čoček do obruby zaručí plynulé, ostré vidění. Pokud kancelářské brýle nesedí správně, je jejich nošení nepohodlné. Ostré vidění lze zaručit jen v případě, pokud je obruba přesně přizpůsobená. U společnosti Fielmann je měření zraku, vycentrování čoček a přizpůsobení obrub samozřejmě bezplatné.

  UPro zjištění správných hodnot vašich kancelářských brýlí je nezbytností změřit váš zrak. U společnosti Fielmann změří kompetentní a odborně vyškolení optometristé váš zrak pomocí moderní technologie.

  Po změření zraku vám naši optici poradí s výběrem správné obruby, např. z naší top módní základní kolekce a také s výběrem kancelářských čoček. Můžete si vybrat z různých materiálů, které vám na přání upravíme povrchovou úpravou, jako jsou například antireflexní vrstva nebo vytvrzení a další.

  Abyste mohli s vašimi kancelářskými brýlemi také zaručeně ostře vidět, musí se vaše čočky vycentrovat: k tomu je nezbytné přesné změření vzdálenosti vašich očí, výšky průhledu a dalších hodnot (pantoskopický úhel, vzdálenost brýlové čočky od rohovky, prohnutí brýlového středu). Na základně těchto hodnot se vaše kancelářské čočky na milimetry přesně vycentrují a zapracují do obruby. Odchylky při centrování vedou následně k vedlejším účinkům, které se však většinou nedávají do souvislosti s chybně usazenými čočkami. V případě chybně vycentrovaných brýlí se mohou dostavit nevolnost, bolesti hlavy a únava.

  Díky kombinaci přesné řemeslné práce s nejmodernějšími technologiemi jsou každé jednotlivé brýle Fielmann individuálním výrobkem! Nejmodernější výrobní postupy a inovativní tenčené čočky - což je poznat na indexu lomu - umožňují dnes téměř cokoli. I v případě vysokých korekčních hodnot (dioptrií) je možné vyrobit tenké a esteticky působící čočky.

  Aby byly kancelářské brýle také skutečně pohodlné, tak je naši optici anatomicky přizpůsobí. Brýle nesmějí na nose ani za ušima tlačit nebo klouzat. Referenční body určené při centrování musejí zůstat nezměněné ve výšce očí.

  MÓDA, KVALITA A FÉROVÉ CENY. FIELMANN – VAŠE VÝHODY.
  Záruka spokojenosti

  Pokud vaše nové brýle nesplňují vaše očekávání, vyměníme je, nebo je přijmeme zpět a vrátíme vám kupní cenu. Kdykoli.


  Záruka vrácení peněz

  Pokud do 6 týdnů od nákupu uvidíte jinde stejný produkt levněji, Fielmann přijme zboží zpět a vrátí vám kupní cenu.


  Tříletá záruka na všechny brýle

  Fielmann znamená zaručenou kvalitu. Všechny obruby v kolekci Fielmann, ať už pro dospělé nebo pro děti, úspěšně prošly testem v souladu s ČSN EN ISO 12870.


  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka